Platíte třetinové odvody, dostanete jen třetinu sádry? Šéf odborů útokem na živnostníky naštval senátora

03.02.2015 12:27

Živnostníci, platící oproti zaměstnancům pouhou třetinu na zdravotní pojištění, by logicky měli mít nárok na pouze třetinovou péči. Tedy například třetinu srdeční chlopně. Tento názor šéfa českých odborářů značně nadzvihl senátora Ivo Valentu. Jihomoravský zákonodárce a známý podnikatel vyjádřil názor, že zástupce pracujících v zaměstnaneckém poměru chce pouze rozdmýchávat nenávist.

Platíte třetinové odvody, dostanete jen třetinu sádry? Šéf odborů útokem na živnostníky naštval senátora
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ČMKOS Josef Středula

Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů se vyjádřil po jednání odborářů s vládou. Otázka plateb na zdravotní pojištění podle něj visí ve vzduchu už příliš dlouho a už by se mělo definitivně vyřešit to, že osoby samostatně výdělečně činné platí pouhou třetinu toho, co pracující v zaměstnaneckém poměru.

Podle Středuly tito lidé zkrátka nejsou solidární, a to je třeba urychleně napravit. Buď srovnáním plateb, nebo jiným opatřením. „Jestliže někdo platí třetinu toho, co ostatní, tak by normální logické vysvětlení mělo být, že dostane asi jenom třetinu sádry nebo třetinu srdeční chlopně,“ zauvažoval šéfodborář.

O prohlášení šéfa odborářů si přečtěte ZDE

Jeho slova konsternovala senátora Ivo Valentu. Ostřílený podnikatel přiznal, že po přečtení tohoto názoru byl v šoku. Středulovi pak doporučil zjistit si i jiná čísla než ta, která jej přivedla k názoru o třetinové sádře. Opakované studie podle něj dokazují například to, že živnostníci odevzdávají do sociálního systému třikrát více, než kolik z něj jako pacienti odčerpávají. Takže hovořit o tom, že tito lidé nejsou solidární, je podle něj hodně mimo.

Tato fakta by si prý měl šéf odborové centrály zjistit předtím, než začne okouzlovat své odboráře populistickými výkřiky o třetině sádry.

Text senátora Valenty ZDE

„Myslím si, že se odboráři pouze snaží rozdmýchat nenávist proti těm, kteří se rozhodli uplatnit své schopnosti a dovednosti nikoliv v zaměstnaneckém poměru, ale jako samostatní podnikatelé, často jako špičkoví řemeslníci, kvalitní místní producenti, profesní specialisté či poskytovatelé regionálních služeb,“ uzavírá senátor Valenta.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Tohle si přečtěte! Premiér ho nemůže ani cejtit, bude zase vyvádět a bude opět na*ranej..." Kalousek se před pár dny vyjádřil na adresu Babiše a my získali nečekané svědectví

18:04 „Tohle si přečtěte! Premiér ho nemůže ani cejtit, bude zase vyvádět a bude opět na*ranej..." Kalousek se před pár dny vyjádřil na adresu Babiše a my získali nečekané svědectví

Vše začalo zhruba před čtyřmi lety, kdy se oba výrazní politici vsadili o astronomických deset milio…