Plyn, elektrika, ceny... Dezinformační útok na vládu! Aktivista nešťastný. Toto čeká

16.08.2022 13:26 | Ze sítí

Zima se pomalu a jistě blíží a s ní i těžkosti spojené se sankcemi. Právě toho, jak tyto těžkosti ovlivní veřejnost se obává aktivista Karel Paták. Konkrétně toho, že Rusové a jejich pátá kolona spustí „masivní dezinformační operaci“ proti „cenám plynu, jeho nedostatku, cenám elektriky, proti pomoci Ukrajincům tady i na frontě a hlavně proti vládě“. Vláda podle něj nebude připravena. „Politici koalice sice chápou dobře, o co jde na východě, ale absolutně nemají náhled na dění doma a místo toho, aby fungovali v krizovém módu války, která sakra že probíhá i tady, ztrácejí energii na dohadování se s Burešem na sockách,“ stýská si Paták a za pravdu mu dává bývalý ministr financí Ivan Pilip.

Plyn, elektrika, ceny... Dezinformační útok na vládu! Aktivista nešťastný. Toto čeká
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pohled do vládních lavic ve sněmovně

Anketa

Půjdete volit do Senátu?

hlasovalo: 14814 lidí
Léto se pomalu blíží ke konci, na podzim se budou konat komunální a senátní volby, v lednu pak ty prezidentské. Očekává se, že následky protiruských sankcí, nedostatku plynu i jiných surovin se začnou projevovat právě v zimě, i proto vládní činitelé ujišťují, že plynu na vytápění domácností vláda opatřila dostatek.

Ovšem o tom, zda budou vládní opatření stačit, panují pochybnosti. A to i u odpůrců Andreje Babiše a Ruska. Například u Karla Patáka, alias Visegrádského jezdce. Paták pracuje jako zdravotní bratr a také se angažuje politicky jako aktivista, například spolupořádal happening na Národní třídě, kde Miloši Zemanovi ukazovali další aktivisté červenou kartu. Na facebooku pak bojuje proti „dezinformacím“.

Paták se obává, že v zimě začnou lidé mít opravdu problémy. A pak „spustí Rusové a jejich 5. kolona jistě už připravenou masivní operaci dezinformačního ekosystému: proti cenám plynu, jeho nedostatku, cenám elektriky, proti pomoci Ukrajincům tady i na frontě a hlavně proti vládě.“

Podle něho na tuto dezinformační operaci nebude vláda připravena, protože „nemá ahnung ani kompetence, viz neschopnost udělat adresnou a spotřebu nezvyšující pomoc“. Takže se veřejné mínění obrátí proti válce, která je dle Patáka obrannou válkou. A také proti Ukrajincům, EU a Západu.

„Odpovídá to stavu, kdy politici koalice sice chápou dobře, o co jde na východě, ale absolutně nemají náhled na dění doma a místo toho, aby fungovali v krizovém módu války, která sakra že probíhá i tady, ztrácejí energii na dohadování se s Burešem na sockách,“ soudí Paták.

Patákovy obavy sdílí i bývalý ministr financí Ivan Pilip: „Obávám se, že tohle je jedno z hlavních rizik současné situace. Tady je také olympiáda v tom, kdo napíše nejtvrdší hejt na Babiše. Tím se sice získají lajky, ale žádné nové hlasy. Kdo doteď neví, co je Babiš zač, toho to na naši stranu nepřetáhne. To mohou jen politická rozhodnutí, která těmto lidem něco nabídnou. Soustředíme se na boj s Babišem, ale i když mu zlomí vaz jeho podvody, přijde někdo jiný – třeba nějaký schopnější Okamura. Nakonec, své voličské jádro AB postupně přebral od Zemana. Babiš je jen odraz frustrace části voličů.“

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

Kdy přidáte učitelům?

Kdy budou učitelé brát minimálně stejně, jako třeba zákonodárci? Včera v hlavních zprávvách na Nově říkali, že vaše vláda dává učitelům málo, že nemají ani na pomůcky, a lze předpokládat, že učitelé budou ze škol odcházet nebo se minimálně nepohrnou učinit noví, a že je to potřeba! Nemyslíte, že by ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

FOTO „F*ck you Putin!“ Černochová popřála ruskému prezidentovi k jubileu

22:20 FOTO „F*ck you Putin!“ Černochová popřála ruskému prezidentovi k jubileu

Ruský prezident Vladimir Putin má dnes kulaté narozeniny. Je mu 70 let. Mimo blahopřání od svých pod…