Po Zemanovi někoho normálního! Ferjenčík od Pirátů udeřil. Spojí se s ODS, STAN a dalšími? Je tu plán

31.10.2019 13:24

Podle pirátského poslance Mikuláše Ferjenčíka hledá většina opozičních stran alespoň trochu normálního prezidentského kandidáta. V rozhovoru pro server Info.cz vysvětlil, proč Zemana nevidí jako normálního prezidenta. Pár slovy okomentoval i nákup televize Nova Petrem Kellnerem. Prý se vlastně nic moc nezmění, protože Nova se už dnes chová tak, jako by Kellnerovi patřila. A ještě pomáhá předsedovi vlády Andreji Babišovi (ANO).

Po Zemanovi někoho normálního! Ferjenčík od Pirátů udeřil. Spojí se s ODS, STAN a dalšími? Je tu plán
Foto: repro ČT24
Popisek: Poslanec Mikuláš Ferjenčík (Piráti)
reklama

Pirátský poslanec Mikuláš Ferjenčík si podle svých vlastních slov umí představit, že by ODS, STAN a Piráti podporovali společného prezidentského kandidáta. Každý už prý nechce mít toho svého jediného správného kandidáta. „Ta ambice je jiná, aby tam byl už konečně někdo aspoň trochu normální,“ konstatoval pirátský poslanec v rozhovoru pro server Info.cz.

Anketa

Ohrožují Zeman a Babiš nezávislost České televize?

11%
89%
hlasovalo: 18941 lidí

„Chci tím říct, že se jednotlivé strany posunuly v tom smyslu, že má prezident specifickou roli v českém politickém systému, z čehož plyne, že je hlavně důležité, aby respektoval základní pravidla. Typicky třeba v situaci, kdy bude mít vláda většinu 101 hlasů, tak ji jmenuje. Anebo že bude schopný na post ombudsmana nominovat kandidáta, který bude průchozí v Parlamentu, že bude ochotný domluvit se na obsazení Ústavního soudu, a nebude tudíž hrozit scénář, který se stal na Slovensku, kde došlo k paralýze ústavního soudu,“ dovysvětlil.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Krátce řečeno, opoziční strany hledají někoho, kdo nebude chtít z Česka udělat prezidentskou republiku a bude ctít, že těžiště politické moci leží v Parlamentu. Ferjenčík má za to, že Zeman tuto skutečnost nerespektuje a snaží se politický systém změnit.

Pokud by prezidentské volby proběhly v předčasném termínu, bylo by prý ještě pravděpodobnější, že se opozice, vyjma hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury, které horlivě podporuje prezidenta Zemana, dohodne na společném kandidátovi. Čím později prezidentské volby budou, tím menší bude tlak na uzavření dohody.

Stranou jeho pozornosti nezůstala ani skutečnost, že největší soukromou televizi, televizi Nova, kupuje nejbohatší Čech Petr Kellner. Ferjenčík má pocit, že se vlastně nic moc nemění, protože tato televize už se stejně nějaký čas chovala tak, jako by patřila Kellnerovi. Prý také pomáhala předsedovi vlády Andreji Babišovi.

Mikuláš Ferjenčík

  • Piráti
  • Právě jsem se vrátil z Parlamentu.
  • poslanec

„Tak třeba před volbami v roce 2017 uspořádala duel Babiše se Zaorálkem proti předvolební debatě České televize. Stejně tak vnímám některé reportáže. A mimochodem, řada z nich je zaměřena proti Pirátům. Ostatně za jednu se už musela Nova Pirátům omluvit. Vymysleli si informace o zahraničních cestách pražských zastupitelů a vynásobili částku pěti a následně to odprezentovali jako fakta. Pokud jde o Kellnera a Babiše, vůbec netuším, jaké mají vztahy. Z vnějšku to ale působí tak, že mají dohodu o neútočení,“ konstatoval Ferjenčík.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Promořené Chebsko: Stříhá se u známých. Sousedi bonzují. „Stát na mě kálí!“ A strašlivá slova od bývalé zdravotní sestry. O čem se radši nemluví?

20:51 Promořené Chebsko: Stříhá se u známých. Sousedi bonzují. „Stát na mě kálí!“ A strašlivá slova od bývalé zdravotní sestry. O čem se radši nemluví?

Naše minipříběhy z Chebska jsou možná banální, ale pro tuto dobu typické. Paní B., která má kadeřnic…