Po vítězství Marine Le Penové přichází vzkaz: Je to vážné

7. 12. 2015 7:10

Bouřka ve Francii. Tak by se dal nazvat výsledek prvního kola regionálních voleb, v němž zvítězila krajně pravicová Národní fronta Marine Le Penové. V šesti z celkových dvanácti kontinentálních regionů kráčí Národní fronta do druhého kola. To se uskuteční 13. prosince a ostatní strany už sotva uspějí výtah s lepenisty zastavit, píše server Altpress.cz.

Po vítězství Marine Le Penové přichází vzkaz: Je to vážné
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marine Le Pen

Klasická konzervativní a liberální pravice (Republikáni, Modem, UDI a jejich spojenci) zabodovala pouze ve čtyřech krajích, ale i to je relativní vítězství, levice naopak propadá. Socialisté totiž získali jen dva regiony a Levicová strana a komunisté dokonce do druhého kola ani nepostoupili. 

„Francie o víkendu neotřásla jen sama sebou, ale Evropou, jejíž historii vždy spoluvytvářela,“ konstatuje server Altpress.cz.

Původní text čtěte ZDE.

Výsledků ve Francii si všímá i šéfredaktor serveru NeviditelnýPes.cz Ondřej Neff ve svém komentáři. „Blýská se nad Británií a regionální volby ve Francii přinesly temná mračna zase z jiné strany,“ píše Neff.

„Jsou to jednak výsledky předběžné, jednak volby jsou dvoukolové a v nich vítěz prvního kola někdy dopadá podle rčení ‚první vyhrání z kapsy vyhání‘. Nicméně poselství je jasné – národní smýšlení není mrtvé a jeho úspěch na jednom místě zakládá podmínky pro úspěch na jiném místě,“ konstatuje Neff s tím, že vítězství Marine Le Penové ukazuje, že doby veselých levicových experimentů jsou ohroženy stahujícími se mračny. 

Původní text čtěte ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

FOTO Klaus ml. se vyfotil se srbskými školačkami. Tím, co k tomu následně připsal, ale rozpoutal bouři

17:20 FOTO Klaus ml. se vyfotil se srbskými školačkami. Tím, co k tomu následně připsal, ale rozpoutal bouři

Poslanec a předseda školského výboru Václav Klaus mladší zase zvedl ze židle nejen své kolegy. Vydal…