Po volbách do Rady ČT: Wollnerovi přišla posila. Z Člověka v tísni. Zvednou mu sledovanost?

01.06.2020 14:46

Panuje obava, že po zvolení nových členů do Rady ČT bude snaha zatnout jistým pořadům tipec. A tak už se podporovatelé houfují a chtějí podpořit 'nezávislou ČT' jejich sledováním. Dnes se jedná o Reportéry ČT, které propaguje pracovnice Člověka v tísni a Agentury pro začleňování. A sám Marek Wollner.

Po volbách do Rady ČT: Wollnerovi přišla posila. Z Člověka v tísni. Zvednou mu sledovanost?
Foto: Facebookový profil Nory Fridrichové
Popisek: Reportérka Nora Fridrichová se šéfredaktorem reportážní publicistiky ČT Markem Wollnerem
reklama

Volby do Rady ČT jsou za námi, demonstrace proti výsledkům před námi. Mezi protestujícími už je celkem jasno, které pořady si prý noví radní v Radě ČT vezmou na paškál a kterým lidem budou chtít ztrpčovat život. Jedním z těch, o kom se mluví, je i hlavní tvář Reportérů ČT, Marek Wollner.

„Zažil jsem v Radě ČT duo Baumruk - Fibingerová, které se v Reportérech ČT pokoušelo cenzurovat reportáže o ODS a ČSSD. Ani tehdy jsem si pokusy o cenzuru nenechal vnutit. Můžu vás jen ujistit, že s tím nehodlám na stará kolena začínat,“ ujistil své příznivce moderátor na Twitteru, že ustupovat nehodlá.

Anketa

Budou Spojené státy v roce 2030 stále největší světovou mocností?

9%
91%
hlasovalo: 5235 lidí
Nicméně, už se objevila akce na podporu „nezávislé ČT“ a jmenovitě Reportérů ČT. Jejím organizátorem je Charlota Dědková, dle profilu na sociální síti LinkedIn koordinátorka výzkumu Agentury pro sociální začleňování a 'Communication Officer' pro neziskovku Člověk v tísni.

Narozdíl od jiných akcí tato nevyžaduje ani to, aby lidé vyšli do ulic. „Přepněte v pondělí na Reportéry a ukažte tím, že Vám jde o nezávislou ČT. Volba členů Rady ČT ukázala, že je nezávislost této instituce vážně ohrožena,“ vzkazuje Dědková jednoduše. Zatím se k akci přihlásilo přibližně 1200 lidí, dalších 4,1 tisíce má zájem. Není známo, čeho chtějí účastníci docílit, zda je to nadprůměrná sledovanost, nebo něco jiného.

Co však jisté je, že s propagací na Facebooku vypomohl sám moderátor pořadu, který akci sdílel.

Dodejme ještě, že již včera se uskutečnila podobná akce, nazvaná 'Podporuji nezávislou ČT - sleduji 168 hodin'. Moderátorka 168 hodin Nora Fridrichová ji však nepropagovala.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Známý moderátor ČT lhal ve vysílání. Petr Žantovský podal stížnost a... tady je odpověď

8:25 Známý moderátor ČT lhal ve vysílání. Petr Žantovský podal stížnost a... tady je odpověď

TÝDEN V MÉDIÍCH Řešit zcela nestandardní situaci moderátorky České televize Světlany Witowské by ury…