Pobodal pět lidí v Itálii. O azyl žádal Somálec v Dánsku, Švédsku, Německu a Nizozemí

14.09.2021 9:31 | Zprávy

Údajně pět lidí pobodal somálský migrant v sobotu večer v italském Rimini. Nejdříve dvě revizorky, následně dvě další ženy a šestiletého chlapce, který je v kritickém stavu. Policie 26letého migranta ze Somálska nepodezřívá z terorismu, za útokem jsou prý drogy. Dotyčný žádal o azyl hned v několika evropských zemích, v Evropě je od roku 2015. A lídr italské Ligy, Matteo Salvini, už incident použil ke kritice současné vlády Maria Draghiho.

Pobodal pět lidí v Itálii. O azyl žádal Somálec v Dánsku, Švédsku, Německu a Nizozemí
Foto: Vít Hassan
Popisek: Poslední den v provizorním táboře „Džungle“ u Calais. Dnes francouzské úřady začaly asi týdenní akci na jeho vyklizení. Jde o přesídlení cca 8000 migrantů

Tragédie spojená s migrací se odehrála tentokrát v Itálii. Dle německé televizní stanice DW v italském Rimini došlo k pobodání čtyř žen a šestiletého dítěte. Rimini se nachází na východním pobřeží Itálie, v blízkosti republiky San Marino. Zadržen byl 26letý Somálec.

K incidentu došlo v sobotu večer, šestiletý chlapec je podle Deutsche Welle v kritickém stavu, protože utrpěl zranění na krku. Podle zpráv médií Somálec jel v autobusu bez lístku a napadl dvě revizorky. Pak jim utekl a na cestě zranil další tři lidi. Policie pak migranta vypátrala a zadržela. Vyšetřovatelé nejsou toho názoru, že by motivem byl terorismus, ale spíše to, že muž byl zřejmě pod vlivem drog. Dle DW muže ubytoval riminský Červený kříž. Dle agentury ANSA žil muž v Evropě od roku 2015 a podal žádost o azyl v mnoha různých zemích, například v Dánsku, Švédsku, Německu a Nizozemí.

Italská ministryně vnitra už případ prošetřuje, označila ho za nanejvýš závažný. Komu incident hraje do karet, je Matteo Salvini, který už zmíněné ministryni případ obrazně omlátil o hlavu a požaduje přísnější kontrolu hranic. „Ministryně Lamorgesová, kolik dalších obětí ještě musí přijít, než uděláte v Itálii bezpečno?“ ptal se na twitteru.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: kas

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Pochybnosti

Paní senátorko,ukázal Vám osobně někdo tzv dopis na rozloučenou vraha Kozáka? Původně dokonce mluvila o dvou dopisech.Ověřoval někdo pravdivost textu těchto dopisů? Skutečně bylo objektivně a dokonale zjištěno,že spáchal i vraždu v Klánovicích? Je dostupná analýza shody zbraně? Vše je velmi bizardní...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trump přežil, on zemřel. „Zachránil bych Putina.“ Fandové Ukrajiny si přišli plivnout na hrob

10:50 Trump přežil, on zemřel. „Zachránil bych Putina.“ Fandové Ukrajiny si přišli plivnout na hrob

Corey Comperatore, inženýr a otec dvou dětí, zemřel jako hrdina při pokusu o atentát na bývalého pre…