Pochvala Babišovi od Luboše Palaty: V Bruselu se chová jinak, než doma. Odstínil se od Poláků a Maďarů, dokonce ani sankce proti Rusku neodmítl

16.12.2017 8:09

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš se poprvé zúčastnil summitu Evropské rady jako premiér. A jak píše v sobotní MF Dnes známý redaktor a bruselský zpravodaj deníku Luboš Palata, summit se mu povedl. Stejně jako Evropské unii jako celku.

Pochvala Babišovi od Luboše Palaty: V Bruselu se chová jinak, než doma. Odstínil se od Poláků a Maďarů, dokonce ani sankce proti Rusku neodmítl
Foto: Repro Youtube
Popisek: Andrej Babiš na VŠMVVP
reklama

Babiš v Bruselu prošel křtem ohněm, když se účastnil summitové večeře, kde se hovořilo především o kvótách na uprchlíky. Debata byla podle všeho hodně emocionální, a to přesto, že se o ničem nehlasovalo. 

Babiš přiznal, že debata byla bouřlivá a že si vyslechl kritiku za to, že se Česká republika chová nesolidárně a sobecky. Babiš, jak tvrdí, se však snažil situaci mírnit, a tak nabídl vyslání policistů či vojáků. Přijetí kvót by však podle něj pomohlo extremistickým silám, mezi nimiž dokonce zmínil Okamurovu stranu SPD. 

„Budeme muset jednat, vysvětlovat, přesvědčovat,“ říká Babiš, jenž se však svým chováním odstínil od radikálního maďarského premiéra Viktora Orbána či nového polského premiéra Tadeusze Morawieckého. 

Babiš podle všeho udělal dobrý dojem i svou jazykovou vybaveností – výborně hovoří francouzsky, ale domluví se i německy a anglicky. Stihl si tak dojednat další setkání s šéfem Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem či předjednal návštěvu francouzské hlavy státu Emmanuela Macrona v Praze.

Babiš pak na summitu projevil dobrou vůli v ostatních otázkách, píše MF Dnes. „Nebyl proti prodloužení sankcí Unie vůči Rusku, stvrdil za Česko účast na nově dohodnuté spolupráci evropských armád, prohlásil, že český parlament by měl ratifikovat rozpočtová pravidla zemí eurozóny (fiskální pakt) a pochválil výsledek vyjednávání Bruselu s Velkou Británií,“ uzavřel pochvalu Luboš Palata.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Hamáčkovo krvavé peklo..." Volnému otrnulo. Po zásahu policie. A těm druhým taky

18:21 ,,Hamáčkovo krvavé peklo..." Volnému otrnulo. Po zásahu policie. A těm druhým taky

Neděle je ve znamení demonstrací proti opatřením současné vlády. A Babiš s Hamáčkem z toho nebudou n…