Počkají, až bude nejhůř. Pak dají nabídku: „Aby lidi nezmrzli.“ Advokát Rajchl vidí zlou budoucnost

13.08.2022 15:05 | Reportáž

„Zachraňme si hotovost. Navrhujeme, aby bylo do Ústavy ČR zakotveno právo platit v hotovosti,“ bouřil známý advokát, předseda nové strany PRO Jindřich Rajchl na vlasteneckém setkání na zámku Příčovy u Sedlčan. V rámci diskuse na téma „Na prahu Velkého resetu“ Rajchl jasně definoval dvě zásadní budoucí hrozby: „Korespondenční hlasování, které nám naprosto zničí svobodu u voleb. Druhé nebezpečí vidím v zavedení digitálního eura. To je historický zlom.“

Počkají, až bude nejhůř. Pak dají nabídku: „Aby lidi nezmrzli.“ Advokát Rajchl vidí zlou budoucnost
Foto: archiv PL
Popisek: Advokát Jindřich Rajchl na "Vlasteneckém setkání." Záznam vysílání

„Od začátku existence lidstva začaly vznikat peníze, postupně se změnily na bankovky. Vždycky existovala možnost mít v kapse nějakou hotovost, za kterou jste si mohli koupit alespoň potraviny, pití a základní věci. Tohle je naprostá revoluce, kdy v kapse nebudete mít vůbec nic,“ komentoval současné trendy vývoje známý advokát, předseda strany PRO Jindřich Rajchl v jedné z diskusí na vlasteneckém setkání v Příčovech.

Varoval, že postupně prosakují informace o nepodmíněném digitálním základním příjmu. „Budete mít pouze čip na kartě. Bude naprosto fantastický, bude to skvělé z hlediska bezpečnosti. Bude to propojené s vaším mobilem, budete mít propojení s řidičákem, s klíči od auta. Bude celá řada lidí, kteří poběží stát frontu. Jenže, kdokoli bude chtít, vám čip bude moct vypnout,“ popisoval důrazně Rajchl. „Nebudete muset asi vůbec pracovat. Někteří lidé nebudou omezení ničím a budou moci všechno. Ti, co budou zlobit, budou omezování v příjmech,“ analyzoval.

Rajchl se obává nejen digitální měny, ale i omezení práva na analogový život. Připustil, že každý společenský systém se snažil o maximální kontrolu lidí. „Co svět světem je, vždycky se vrchnost snaží kontrolovat. Tohle je nástroj, který tady nikdy nebyl – a dává jim do rukou atomovou bombu, se kterou si budou moci dělat, cokoli chtějí. Obávám se, že covidismus, režim, který udržuje lidi ve strachu, a energetická krize – to jsou nástroje, aby na tento systém lidé přistoupili,“ vysvětlil.

A Rajchl pokračoval v popisu dál: „Až v zimě nebudete mít na plyn, na potraviny a na elektřinu, někdo přijde s tím, že jediná možnost je zavrhnout měnu, protože už nestačí na zaplacení jídla a elektřiny. Řeknou, že musíme udělat základní příjem, aby lidé nezmrzli a neumřeli hlady. Když budou lidé zbídačení, ve strachu a nebudou se moct zahřát, pak to rádi přijmou. My budeme říkat: musíme zůstat u hotovosti. Oni budou říkat: my vás zachráníme. Já tvrdím, že to přijmout nesmíme, protože to je cesta do naprostého otroctví.“  

I za socialismu vám mohli dát lidé hotovost….

Rajchl předpokládá naprosto zásadní střet. „I když byl socialismus, vždycky mohli přijít lidé, kteří vám dali hotovost a mohli vám solidárně pomoci. V novém systému to nebude možné. Nikdo vás nebude mít možnost zachránit. Tohle musíme jednoznačně odmítnout,“ konstatoval Rajchl. „Zachraňme si hotovost. Navrhujeme, aby bylo do Ústavy ČR zakotveno právo platit v hotovosti,“ řekl. To vše souvisí i se zachováním práva na analogový život. „Když máte právo vést analogový život, měli bychom mít i právo platit v hotovosti,“ dodal.

Foto ze záznamu vysílání z Vlasteneckého setkání. Foto: Daniela Černá

Populární advokát vidí dvě zásadní hrozby současné společnosti. „Korespondenční hlasování, které nám naprosto zničí svobodu u voleb. Druhé nebezpečí vidím v zavedení digitálního eura. To je historický zlom,“ upozorňuje.

Pudlíci. Už se neptáte, proč skákat? Jen, jak vysoko…

V diskusi byla řeč o privatizaci státu a o područí nadnárodních skupin oligarchů. Postupně se přesvědčujeme, co korporace dokážou.

„Vy už jste takoví pudlíci. Vy už se neptáte, proč, ale jen, jak vysoko?“ pálil Rajchl do politických elit. Politici, i když chtějí, nemají sílu se korporacím postavit. „Můžete to udělat jen tehdy, kdy máte silnou politickou reprezentaci. Korporáty řídí politickou reprezentaci, to je nepochybné. To jsou lidé, kteří jen slouží korporálům,“ hřímal Rajchl.

Zdůraznil moc médií. „Už neříkají, co se stalo, neříkají nám informace, ze kterých si máme vytvořit názor – oni nám říkají, co si máme myslet. Uvádějí už postfakta. Už jen řeknou, co si má kdo myslet, a že kdokoli si to nemyslí, ten že je vyvrhel,“ dodal.

„Vedoucí úlohu KSČ nahradila vedoucí úloha Bruselu“

Digitální zotročení by mohlo podle diskutujících vrátit vývoj společnosti zpět. Na téma tzv. „velkého resetu“ hovořila na zámku Příčovy u Sedlčan i předsedkyně Trikolory Zuzana Majerová.

Vzpomněla na období, kdy byla zrušena vedoucí úloha KSČ. „Dalším pokračováním mělo být odideologizování našeho školství. Mysleli jsme si, že je to velký historický předěl. Dnes, když se vracím k těmto okamžikům zpátky, byl to jeden z ‚velkých resetů‘. Mysleli jsme si, že svobodně nastavujeme pravidla, podle kterých budeme žít a podle kterých se děti budou učit. Uplynulo 33 let a vidíme, jak strašně jsme se mýlili. Vedoucí úlohu KSČ nahradila vedoucí úloha Bruselu,“ popsala s tím, že našim dětem se teď tzv. elity snaží vtloukat do hlavy řadu nových teorií.

Majerová popsala záměry elit: „Jediné, co chtějí, je náš svět přenastavit. Co konkrétního ten ‚velký reset‘ je? Nic nového pod sluncem. Pár hlavounů, kteří si myslí, že všechno vědí lépe, si usmysleli, že svět má tancovat, jak oni pískají. Prakticky vždycky dojde na pořekadlo, že cesta do pekel je dlážděná dobrými úmysly.“ Zdůraznila, že děti vždy ve škole učila, že kromě memorování znalostí, je umět si dávat věci do souvislostí.

Zdůraznila, že je důležité si dát do souvislostí všechny ty „velké resety“ z historie a jak to s nimi dopadlo. „Ve jménu veřejného blaha tekly potoky krve,“ připomínala. Zmínila i „soudruhy“, kteří to mysleli dobře a zůstali za nimi miliony mrtvých. Lidé jsou ale nepoučitelní a pyšné osobní představy jednotlivců nám všem i teď určují, jak bychom měli žít. „V čem je největší nebezpečí? Když to nejde po dobrém, zkusí to vždy po zlém. Dělají to tak všechny totalitní režimy, dělají to tak všichni samozvaní spasitelé lidstva. Vymývají lidem mozky. My jsme zářným příkladem mediokracie. Nejohroženější částí populace jsou děti – a právě na ně se zaměřují nejvíc,“ varuje.

Doba se mění, ale podstata zůstává. „O udržitelnosti kážou miliardáři, kteří se do Davosu slétají tryskáči; u nás rozhodují neziskovky, kterým překáží svobodná diskuse. Schytávají to děti, které jsou první na ráně. Tohle jsem dnes jako máma a jako učitelka chtěla připomenout. Jestli je něco nejdůležitějšího, proč tady všichni jsme, tak je to kvůli našim dětem. Kvůli nim musíme dělat maximum pro to, aby děti nezdědily svět, který může být daleko více zkažený, než ten, ze kterého jsme si v 89 mysleli, že svobodně vycházíme vstříc dobrým zítřkům,“ popisovala Majerová. „Nechte naše děti na pokoji!“ vzkázala.

V rámci diskusního panelu zazněla výzva kupovat knihy z nezávislých nakladatelství. Internet totiž mohou zablokovat, weby smazat. Knihy by museli pálit…

Předsedkyně Trikolory Zuzana Majerová. Záznam vysílání. Foto: Daniela Černá

reklama

autor: Daniela Černá

pojištění

Kdo rozhoduje o tom, co pojišťovny proplatí, a co už ne? Nejde jen o běžné věci, ale třeba i o to, když někdo potřebuje nějakou mimořádnou léčbu, která by mu zachránila život. Pak místo pojišťoven musí pomáhat ostatní – neříkám, že solidarita není správná, ale jde mi o princip, proč to nehradí pojiš...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Dokud nebude vláda držet Babiše za kule…“ V Brně se Paroubek s Konečnou rozjeli

4:44 „Dokud nebude vláda držet Babiše za kule…“ V Brně se Paroubek s Konečnou rozjeli

Při bleskové návštěvě Brna bývalý premiér Jiří Paroubek slavnostně odhalil pamětní desku a besedoval…