Podělá se kavárna vzteky? Petr Žantovský zvolen do Rady ČTK

28.02.2018 14:45

Publicista a mediální expert Petr Žantovský byl zvolen do Rady ČTK. Dle mediální analytičky Ireny Ryšánkové získal na plénu Poslanecké sněmovny 86 hlasů ze 155 přítomných.

Podělá se kavárna vzteky? Petr Žantovský zvolen do Rady ČTK
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Žantovský

Členy Rady ČTK volí plénum Poslanecké sněmovny. Volba je dvoukolová a Žantovský byl dnes jako jediný zvolen již v prvním kole. Do druhého kola jdou kandidáti Foltán (ANO), Gáborová (SPD), Pehr (KDU) a Táborský (Piráti). Zcela propadl někdejší poslanec KSČM Václav Snopek. „Žantovský 86, Foltán 74, Gáborová za SPD 73, Pehr (KDU) 39, Snopek (KSČM) 18, Štěpánková (ODS) 35, Táborský (Piráti) 39,“ informuje o přesných výsledcích Ryšánková.

Anketa

Odsuzujete vtipy Miloše Zemana o likvidování novinářů?

11%
89%
hlasovalo: 9289 lidí

Spolupracovník ParlamentníchListů.cz a Českého rozhlasu Petr Žantovský je důrazným kritikem českých veřejnoprávních médií, díky čemuž je terčem nevole některých částí politického spektra. Pravidelně ho kritizuje pořad Newsroom ČT24 či server Forum24. Nového člena rady největší české tiskové agentury naopak oceňují čtenáři ParlamentníchListů.cz za jeho komentáře v pravidelné rubrice „Týden v médiích“.

Žantovský je držitelem Medaile za zásluhy – státního vyznamenání, které mu roku 2017 udělil prezident republiky Miloš Zeman. V roce 2015 habilitoval v oboru masmediální studia na Fakultě masmédií Panevropské univerzity v Bratislavě, když obhájil práci na téma Mediální manipulace – nemoc české demokracie, a užívá tak titul docent.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nep

Nenecháme Vás padnout!!

Jak jste to myslel pane Fialo?Pokud vím tak nic neděláte pro to,aby se tak nestalo.Ba právě naopak děláte vše pro to aby Čeští občané padly přímo na H.... tedy na ústa.Peníze ze státní kasy sypete Ukrajině a Ukrajincům,je třeba pomáhat ale ne na úkor občanů České republiky.Mám tři děti všchny poctiv...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nový ministr školství Balaš: Děkan plzeňských práv, co podivně přijal „osobnost“ Jana Rumla

20:02 Nový ministr školství Balaš: Děkan plzeňských práv, co podivně přijal „osobnost“ Jana Rumla

Hnutí STAN vybralo za nového ministra školství právníka Vladimíra Balaše. Někdejší ředitel Ústavu st…