Podezření na opičí neštovice v ČR se prý nepotvrdilo. Muž přiznal, že si v zahraničí užíval dobrodružství

21.05.2022 13:21 | Kauza

Opičí neštovice. Tak se jmenuje další nemoc, před kterou by se podle lékařů Světové zdravotnické organizace (WHO) měl svět mít na pozoru. I když prý opičí neštovice mívají mírnější průběh než klasické neštovice, s nimiž se lidstvo běžně potýká.

Podezření na opičí neštovice v ČR se prý nepotvrdilo. Muž přiznal, že si v zahraničí užíval dobrodružství
Foto: Hans Štembera
Popisek: Nemocnice Na Bulovce

Po dva roky sužuje různé části světa pandemie covidu. Jednou řádí varianty či mutace koronaviru víc v Evropě, jindy v USA i v Asii. Masivní nárůsty covid pozitivních teď přiznává už i totalitní KLDR.

Ale vedle covidu trápí svět i další nemoci. Ať už záhadná žloutenka, na kterou zemřelo ve světě několik dětí – tak nyní opičí neštovice, které se až dosud objevovaly především v Africe. Ty se však vyskytují už i v Kanadě, v Austrálii, v Portugalsku i ve Francii. Teď první případ opičích neštovic prověřovala i Fakultní nemocnice Na Bulovce v Praze.

Nemocnice léčila muže, u kterého se objevila vyrážka i nadměrné pocení. Lékařům prý také přiznal, že si v zahraničí užil sexuální dobrodružství. Opičí neštovice se přitom mohou přenášet tělesnými tekutinami i těsným kontaktem.

„Podezření jsme měli, ale nepotvrdilo se,“ uvedla ale nakonec na dotaz deníku Echo24 v sobotu ráno tisková mluvčí Fakultní nemocnice Bulovka Eva Libigerová.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

PhDr. Jiří Horák, Ph.D. byl položen dotaz

Myslíte, že chce Rusko mír?

Jak hodnotíte podmínky, které si Rusko stanovuje pro ukončení války? Přijde vám ztráta území a zákaz vstoupit do NATO jako adekvátní podmínka? Mně teda moc ne a kladu si otázku, zda to Rusko nepožaduje záměrně, aby to vypadalo, že se dohodnout, ale vlastně vůbec nechce. Co myslíte? A věříte, že je r...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Ukaž, koho volíš, když u nás pracuješ.“ To nejhorší, co může přinést volba poštou

21:25 „Ukaž, koho volíš, když u nás pracuješ.“ To nejhorší, co může přinést volba poštou

Sněmovnou schválená korespondenční volba připouští, aby o tom, kdo bude u nás vládnout, rozhodovali …