Podívej se na svého teroristu. Ve Francii jdou na dračku videa s atentáty

20.11.2015 9:40 | Zprávy
autor: vam, čtk

Ve Francii se rozvinul obchod s amatérskými videozáznamy událostí kolem teroristických útoků. Jak napsal deník Le Monde, jev to není zcela nový, ale intenzita, s jakou se tento malý trh vyvinul v souvislosti s nedávnými atentáty, přece jen reportérům vyrazil dech.

Podívej se na svého teroristu. Ve Francii jdou na dračku videa s atentáty
Foto: Jan Rychetský
Popisek: "Jdetě do prdele teroristé," hlásá jeden z nápisů

„Páté video je osudné, vypadá jako film,“ říká obyvatel pařížského předměstí Saint-Denis, který se snaží prodat novinářům amatérské záběry z útoku policie ze středy dopoledne 18. listopadu. „400 eur,“ požaduje.

„Pokud jsou vidět záběry střelby a policista v temné dálce, je to za 500 eur, jinak jen zvuk je za 100 eur,“ rozhorluje se Pascal Jalabert, editor zpravodajství skupiny východofrancouzských médií Ebra, kterého cituje FTVinfo.

Působivá přestřelka začala v půl páté ráno

Jiný novinář přímo z FTVinfo Kocila Makdeche vypráví, jak ho prodejci oslovili se záběry nabízenými ve skrytu „pod kabátem“ v zákoutí ulice. Jiní se pouštějí do „podnikání“, aniž by se nějak zvlášť skrývali. Le Petit Journal natočil skupinu osob, které obchodují se záznamy otevřeně na ulici.

Okolnosti policejního útoku posilují množství a zájem o amatérské dokumenty. Působivá přestřelka mezi policisty a džihádisty zabarikádovanými v ulici Corbillon začala ve středu velmi brzy, kolem 4:30. Mnozí obyvatelé ji natáčeli na své chytré telefony, než se začaly postupně na místo dostávat kamery televizních štábů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…