Na ministerstvu zemědělství firma ATS-Telcom zajišťuje správu a provoz informačních sítí. Smlouvu resort podepsal v květnu. Od té doby akciová společnost dostává 12 milionů korun měsíčně. „Dodavatel plní smlouvu v souladu s nastavenými parametry,“ citují Hospodářské noviny mluvčího ministerstva Jana Žáčka.
Resort zemědělství není jediný, který firma ATS-Telcom zajišťovala či zajišťuje. Další zakázky pro stát se totiž chystají. Podle České televize má společnost pro ministerstvo obrany zajišťovat boj s kybernetickým zločinem – za 56 milionů.
Na ministerstvo dopravy, kde má nyní velké problémy s registrem vozidel, se firma dostala před dvěma lety. Smlouvu tehdy podepsal bývalý náměstek ministra Bárty Roman Boček. Jenže se v dokumentu ani náznakem nepíše o registru vozidel, pouze o zajištění chodu IT služeb.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jno