Podívejte se na drsné obrázky z uprchlického tábora v Calais. Již zde fungují obchody i mešity

24.07.2015 8:15

Britskému deníku Daily Mail se podařilo získat letecké snímky uprchlického tábora ve francouzském Calais. Jeho velikost se stále rozrůstá a s nejméně 5000 svými obyvateli již připomíná malé město. Dokonce zde už vznikají farmy a obchody. Denně do tábora přichází 150 nových uprchlíků.

Podívejte se na drsné obrázky z uprchlického tábora v Calais. Již zde fungují obchody i mešity
Foto: repro foto Youtube
Popisek: Uprchlíci, ilustrační foto

Uprchlíci se v táboře přezdívaném „nová džungle či džungle dvě“ shromažďují před cestou do Velké Británie, kam většina z nich směřuje. Mnoho z uprchlíků opouští kempy tak, že se snaží vměstnat do kamiónů či vlaků, které do Velké Británie přijíždí pod kanálem La Manche a znepříjemňují tak dle deníku cestování britským turistům na dovolenou. Stanové městečko bylo zřízeno na písečných dunách za přístavem poté, co byl původní tábor ve městě zrušen na nátlak aktivistů. Ti poukazoval na to, že v táboře panují nevyhovující podmínky. V tom současném jsou již sprchy a přistěhovalcům je zde pravidelně poskytováno jídlo. Vedle zmíněných obchodů či farem jsou zde zřízeny i kostely a mešity.

Mnoho uprchlíků podle zjištění Daily Mail dorazilo do tábora ze Sýrie, Libye a subsaharské Afriky po moři. Přistěhovalci z Afghánistánu se do Evropy dostali „suchou cestou“ přes Balkán. Nový tábor, který je mnohými popisován jako nejhorší na kontinentu, zatím francouzské úřady tolerují. Po kritice ze strany OSN a mnohých humanitárních organizací Francie investovala do zlepšení ubytovacích i hygienických podmínek v táboře půl milionů eur. Napjatá situace se promítá i do vztahů mezi Francií a Velkou Británií.

Zkraje tohoto roku obvinil bývalý francouzský ministr práce Xavier Bertrand Velkou Británii z toho, že je za mohutnou migrační vlnu směřující přes Francii zodpovědná. „Může za to černý trh, který láká tisíce migrantů do Calais. Ze strany Britů jde o zřejmé pokrytectví, protože mají ve své zemi levný pracovní trh z důvodu toho, že přistěhovalcům platí mnohem méně. Pokud chce premiér Cameron opravdu debatovat o budoucnosti Evropské unie, měl by v prvé řadě přestat s pokrytectvím. Evropská unie není jídelní menu, ze kterého si je možné vybrat jen to, co se vám hodí. Je nutné lidem přicházejícím do Evropy jasně říci, že u nás další pracovní místa a sociální dávky prostě nejsou“.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pro

Mgr. Mikuláš Peksa byl položen dotaz

Co byste vzkázal těmtisícům nezaměstnaným, kteří kvůli vám přijdou o práci?

Cituju z webu Aktuálně: ,,V případě zavedení emisní normy Euro 7 bude Škoda muset zavřít jednu výrobní halu, o práci přímo u automobilky přijdou tři tisíce lidí. Včetně dodavatelů půjde zhruba o deset tisíc." Vy normu hájíte. Fakt vám nedochází, jaké negativní důsledky s sebou přináší?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdražuje se, dejte nám peníze. Víc než 15 tisíc v korunách. Německo stojí

17:39 Zdražuje se, dejte nám peníze. Víc než 15 tisíc v korunách. Německo stojí

Kvůli celonárodní stávce se v Německu na čtyřiadvacet hodin zastavila většina autobusů, vlaků i leta…