Podle Babiše by pošta neměla dostávat dotace ze státního rozpočtu

29. 9. 2014 12:58

Česká pošta by neměla dostávat dotace ze státního rozpočtu. Ministerstvo financí bude hledat jiný způsob, jak podniku pomoci, aby jeho hospodaření zůstalo na nule nebo bylo v zisku. Novinářům to řekl ministr financí Andrej Babiš.

Podle Babiše by pošta neměla dostávat dotace ze státního rozpočtu
Foto: Archiv
Popisek: Česká pošta

O dotování ztrátových poboček pošty kvůli hrozbě jejich rušení mluví hlavně ministr vnitra Milan Chovanec, pod kterého pošta spadá. Podle dřívějších informací by mohlo jít až o jednu miliardu korun. Dalších 1,77 miliardy pošta žádá od ČTÚ jako úhradu poskytování základních služeb.

Podle novin Babiš s Chovancem bojují o to, zda ČP bude státním podnikem

„Budeme hledat způsob, jak České poště pomoci, aby to nemusel sanovat rozpočet. Je to takové aktivum, že by to rozpočet neměl sanovat," řekl dnes Babiš.

Podle dnešních Hospodářských novin Babiš s Chovancem bojuje zejména o to, zda podnik bude i nadále státním podnikem, nebo akciovou společností. Transformaci na akciovou společnosti navrhl Chovanec zastavit, aby pošta mohla nakládat se svým majetkem.

„Boj o poštu je nesmysl. Já jsem s panem Chovancem mluvil o tom, že bych rád dostal detailní informace o České poště," uvedl Babiš. „Je to skvělé aktivum a vláda má zájem udržet všechny služby obyvatelstvu," řekl.

Převezme pošta hotovostní pokladnu?

Babiš uvedl, že má například návrh od finanční správy, že by od ní mohla pošta převzít hotovostní pokladnu. To by se mohlo týkat i celní správy.

Česká pošta provozuje asi 3250 poboček. Loni vykázala zisk 305 milionů korun, výnosy ale klesly o půl miliardy na 19,5 miliardy Kč. Firmě klesají výnosy z klasického doručování a snaží se je nahradit jinými činnostmi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO „Koněv se v Praze střetl s SS,“ říká pamětník. A generál šokuje novou informací

8:17 VIDEO „Koněv se v Praze střetl s SS,“ říká pamětník. A generál šokuje novou informací

O maršálu Koněvovi se nyní hovoří hojně především v souvislosti s pomníkem v pražské Bubenči. Promlu…