Podle Bsbiše by některá ministerstva mohla sloužit jako muzea a galerie

18.12.2017 19:46

Vládní čtvrť, kterou by chtěl postavit nový premiér Andrej Babiš (ANO), má podle něj smysl kvůli úsporám, například za energie či nájem. Budovy po některých ministerstvech, například po ministerstvu pro místní rozvoj na Staroměstském náměstí či ministerstvu kultury na Malé Straně, by podle něj mohly sloužit jako muzea a galerie. Novinářům to řekl po jednání, na kterém nový menšinový kabinet přijal návrh programového prohlášení.

Podle Bsbiše by některá ministerstva mohla sloužit jako muzea a galerie
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Andrej Babiš

Babiš o plánu hovořil už během dne při uvádění jednotlivých ministrů do jejich úřadů. Novinářům večer připomenul, že s návrhem pracoval už dříve jako ministr financí. Za komerční nájem podle něj úřady dávají v metropoli 400 milionů korun ročně, k tomu připočetl, že Praha má dlouhodobě nedostatek kancelářských ploch. "Taková vládní čtvrt má velký smysl, jsou tam obrovské synergie z hlediska energií, správy," uvedl. Jednání s hlavním městem podle Babiše v tomto směru pokročila, stát podle něj potřebuje, aby město některé budovy převzalo.

Inspiraci bere Babiš podle svých slov v Paříži, kde o sestěhování vládních úřadů jednal už dříve s nynějším prezidentem Emmanuelem Macronem.

Vicepremiér Richard Brabec (ANO) před jednáním novinářům řekl, že do současnosti vždy zvítězila rezistence úředníků, kteří se stěhovat nechtějí. Nová čtvrť by podle Babišových plánů mohla vyrůst v Holešovicích či Bubnech. Ministr dopravy Dan Ťok by proti stěhování nic neměl, i když připustil, že by se mu těžko opouštělo současné sídlo s dlouhou minulostí. Ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner, který je na rozdíl od Brabce a Ťoka ve vládě nováčkem, byl spíš lhostejný s odkazem na to, že pochází z Havířova.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: sla

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Berndu Posseltovi za zásluhy o stát... Okamura četl návrhy na vyznamenání a nevěřil

22:28 Berndu Posseltovi za zásluhy o stát... Okamura četl návrhy na vyznamenání a nevěřil

Poslanecká sněmovna nominovala na udělení vyznamenání Za zásluhy ke sblížení Čechů a sudetských Němc…