Podle Zaorálka by bylo pokračování pravicové vlády nevkusné

16.06.2013 23:46 | Zprávy
autor: mp

Místopředseda sněmovny a ČSSD Lubomír Zaorálek není pádem premiéra Petra Nečase nijak zvlášť překvapen. Nechápe ale, jak chce pravicová koalice udržet vládu, když nemá jasnou většinu. Varoval také, že pro některé z poslanců může být to nejdůležitější udržet si poslaneckou imunitu.

Podle Zaorálka by bylo pokračování pravicové vlády nevkusné
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lubomír Zaorálek

„Překvapivé to vlastně není, protože ta situace byla neudržitelná,“ podotýká Zaorálek. Nevěřícně však kroutí hlavou nad snahou pravicové koalice udržet se u vlády. „Myslím, že je to nevkusné,“ míní Zaorálek a připomíná, že ČSSD v letech 2002 až 2006 vyměnila premiéra, ale vždy se opírala o jasnou většinu ve sněmovně. Tato pravicová vláda ale jasnou většinu nemá.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Jaké jsou vaše vztahy v ANO?

Nebo vůbec v ANO? Překvapilo mě, že máte relevantní požadavek, aby nad krajem nadále držela stráž armáda, ale tvrdíte, že vládu nebude snadné přesvědčit, Vždyť v ní ale má většinu právě ANO, tak proč by to mělo být složité?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vyřešte Benešovy dekrety, jinak nic nebude. Magyar nastoupil na Fica

14:31 Vyřešte Benešovy dekrety, jinak nic nebude. Magyar nastoupil na Fica

Slovenský premiér Robert Fico telefonicky hovořil s budoucím premiérem Maďarska Péterem Magyarem. Fi…