Podle Zemana by do dobrovolných kvót měli být počítáni i Ukrajinci

17.09.2015 11:46 | Zprávy
autor: vam, čtk

Mezi uprchlíky, kteří mají být rozmístěni v Evropě na základě dobrovolnosti, by měli být započítáni rovněž uprchlíci z Ukrajiny. Novinářům to na tiskové konferenci v Baku řekl prezident Miloš Zeman. Poznamenal přitom, že to je jeho osobní názor, který nekonzultoval s vládou.

Podle Zemana by do dobrovolných kvót měli být počítáni i Ukrajinci
Foto: Radim Panenka
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Výrok ministra pro lidská práva Jiřího Dienstbiera (ČSSD), že je Česko schopno i s pomocí firem přijmout 7000 až 15 000 uprchlíků, komentoval prezident slovy ministra vnitra a Dienstbierova stranického kolegy Milana Chovance. Ten ve středu k výzvě k solidaritě uvedl, že nevěděl, že Dienstbier má tak velký byt.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

Úhrada škody

Vyzvali jste radní, aby uhradili způsobenou škodu České televizi. Proti tomu nic nemám, ale zajímá mě něco jiného. Proč politici nemusí hradit škody, které svým jednáním způsobili? Nebo aspoň co vím, tak nemusí. To vám přijde v pořádku nebo také prosadíte, aby se to změnilo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Minář a ulhaný Fiala. Kdo na vás vydělal? Holec píše těm, co demonstrovali za Rozhlas

15:41 Minář a ulhaný Fiala. Kdo na vás vydělal? Holec píše těm, co demonstrovali za Rozhlas

V úterý v Praze demonstroval Milion chvilek pro demokracii proti údajnému zestátnění veřejnoprávních…