Podle komentátorů se v Řecku rýsuje vláda národní jednoty

06.07.2015 17:48

Jednání hlavních politických stran v Řecku trvalo šest hodin. K vládní koalici se připojily i tři opoziční strany bez komunistů. První komentáře považují dohodu o dalším postupu za významný signál a posílení premiéra Tsiprase před jeho úterní cestou do Bruselu na summit euroskupiny.

Podle komentátorů se v Řecku rýsuje vláda národní jednoty
Foto: Redakce
Popisek: Řecká vlajka
reklama

První komentáře k dohodě hlavních politických stran o dalším postupu, kdy se k vládní koalici připojily i tři opoziční strany bez komunistů, ji považují za významný signál a posílení premiéra Tsiprase před jeho úterní cestou do Bruselu na summit euroskupiny. Někteří komentátoři soudí, že to může být i první krok k vládě národní jednoty, která by se pokusila krizi překonat.

Veřejná doprava bude v Aténách ještě týden podle nejnovějšího rozhodnutí úřadů zdarma. Jde o mimořádnou výpomoc jejím obyvatelům, kteří si stejně jako ostatní Řekové mohou z bankomatů vybírat denně nejvýše 60 euro.

VŠE O ŘECKÉM REFERENDU ZDE

Podle německého Spiegelu dochází řeckým vydavatelům papír na noviny. Prý jim vystačí jen do konce týdne.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bidenova Amerika: Fronty na benzín, dávky, napětí s Ruskem a podpora Palestině. Daniel Vávra shrnul „úspěchy“ nového prezidenta

8:50 Bidenova Amerika: Fronty na benzín, dávky, napětí s Ruskem a podpora Palestině. Daniel Vávra shrnul „úspěchy“ nového prezidenta

Ke kritikům dosavadního úřadování osmasedmdesátiletého šéfa Bílého domu Joea Bidena pro jeho prázdná…