Podle policistů by měla být znovu trestná příprava trestného činu

21.10.2012 19:27

Příprava k trestnému činu by měla být znovu trestná, alespoň podle policistů. Tento paragraf z trestního zákoníku vypadl, teď by se policii hodil při vyšetřování metanolové kauzy.

Podle policistů by měla být znovu trestná příprava trestného činu
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.
reklama

Podle náměstka policejního prezidenta Václava Kučery by pomohlo i nasazení odposlechů. Ty se ale u těchto trestných činů využít nesmí. Kučera nesouhlasí s postojem ministerstva spravedlnosti, že policie nestačí šetřit ty zločiny, které už dokonané jsou.

„Je to věc na diskuzi v odborných kruzích. Pak je zde otázka, co společnost požaduje. Jestli požaduje více chránit práva nebo bezpečnost. Ta diskuze v současné době probíhá na všech úrovních a myslím si, že to ovlivní i další vývoj,“ uvedl pro Radiožurnál Kučera.

Náměstek ministra spravedlnosti František Korbel si ale myslí, že policie a žalobci mají pro stíhání pachatelů v metanolové kauze možnost využít stávající zákony: „Pachatelé se dopustili hned několika trestných činů jak hospodářské povahy, zejména neoprávněného podnikání, tak povahy, která ohrožuje život a zdraví obyvatelstva. Nejzávažnější trestný čin obecného ohrožení je de facto vražda v nepřímém úmyslu spáchaná vůči většímu počtu osob. Za takovýto trestný čin je sazba až doživotní trest odnětí svobody.“ 

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Odevzdejte nám sochu maršála Koněva!“ Ruský ministr poslal rázný dopis Metnarovi. Toto v něm píše dále...

16:50 „Odevzdejte nám sochu maršála Koněva!“ Ruský ministr poslal rázný dopis Metnarovi. Toto v něm píše dále...

"Žádám vás, abyste co nejdříve odevzdali památník Ruské federaci," napsal mimo jiné ruský ministr ob…