Podnikatel Jančura reprezentuje kulturu zrady a hnusu, píše komentátor

23.04.2012 10:30

Firemní magnáti jako Andrej Babiš nebo Radim Jančura se již nějakou dobu vymezují vůči české vládě. Že se vůči moci vymezují intelektuálové, je do jisté míry pochopitelně, ale podnikatelské elity bývají svým věrné. Zmínění pánové tak ale nečiní a prokurista Value Added Karel Kříž má za to, že se tito muži pustili na dráhu zrady a hnusu.

Podnikatel Jančura reprezentuje kulturu zrady a hnusu, píše komentátor
Foto: STUDENT AGENCY
Popisek: Radim Jančura

Podnikatel Radim Jančura, který vybudoval prosperující společnost Student Agency, razantně vstoupil do politického dění v okamžiku, když naznačil, že nejbohatším Čechem by mohl být ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09), neboť si nakradl miliardy. Pán státní kasy Jančuru na oplátku žene k soudu a za zmínku stojí, že není jediný, komu se výroky podnikatelského bosse nelíbí. Prokurista Value Added Karel Kříž v dnešních Lidových novinách vyjádřil názor, že se podnikatelské elity začaly podílet na rozpadu státu.

Jančura je největším zklamáním

Rozklad aktuálního politického zřízení nastává v okamžiku, kdy se proti němu postaví intelektuálové. Proti současnému stavu se podle Kříže staví např. filosof Václav Bělohradský, který by rád vytvořil něco lepšího, než je současná forma české demokracie. Spolu s ním se však proti státu staví i řada podnikatelských magnátů jako Andrej Babiš nebo Radim Jančura. To je ve snaze rozbít stát relativně novinka a není to novinka nijak veselá,

„Největším zklamáním ovšem je právě Jančura. Ten nyní pro ekonomický server Česká pozice prohlásil, že nejbohatším Čechem je ministr financí Kalousek, a to proto, že si nakradl miliardy. Bahnotok bezcenných, prázdných, záludných a sprostých anonymních výroků z různých diskusních serverů se tak jeho „zásluhou“ zřejmě definitivně vylil do prostředí seriózních médií,“ prohlašuje rezolutně autor.

Jen svaté řeči

Uznává sice, že se Jančura vypracoval vlastní pílí a vydělává na tom, že poskytuje lepší služby než konkurence, ale Kříž k tomu dodává, že buržoazie byla vždy věrná svému státu. Platilo to za Rakouska – Uherska, za první republiky a mělo by to platit i dnes. Místo toho jsme svědky toho nejodpornějšího hnusu.

„To, co reprezentuje Babiš, Janeček a Jančura, je – přes všechny svaté řeči – jenom plytká a ideály zastíraná filozofie vlastního zájmu, hnusu a zrady,“ uzavírá autor.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mpTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A proč nenazvat manželstvím muže a deset žen dohromady? Doba se posunula, hájí stejnopohlavní páry pirát Michálek

19:00 A proč nenazvat manželstvím muže a deset žen dohromady? Doba se posunula, hájí stejnopohlavní páry pirát Michálek

V Poslanecké sněmovně vzniká zákon, který má zrovnoprávnit svazky stejnopohlavních párů s těmi, kter…