Podnikatel a odpůrce komunistů se rozhodl vstoupit do politiky. Blíží se to tu Ukrajině a Bělorusku, vysvětluje u Pavla Šafra

29.04.2018 10:28

Podnikatel Libor Uhlík, který mimo jiné pořádal před rokem 1989 festival, kde hrála Hudba Praha nebo Psí vojáci, se nyní rozhodl jít do politiky. V podzimních volbách chce kandidovat do Senátu ve svém obvodu Litoměřicko – Slánsko. Rozhovor poskytl serveru Forum24.cz.

Podnikatel a odpůrce komunistů se rozhodl vstoupit do politiky. Blíží se to tu Ukrajině a Bělorusku, vysvětluje u Pavla Šafra
Foto: Archiv
Popisek: vlajka Běloruska
reklama

„Celé roky od revoluce byly plné zvratů, ale teď se blížíme směrem k Ukrajině, Bělorusku a Rusku a přispívají k tomu naši politici a někteří naši spoluobčané, kteří se nechají nachytat na jednoduchý slib. Za tím je ale jen touha po penězích a touha po moci, ať jde o Okamuru, nebo Babiše. Bohužel u našeho pana prezidenta… kdysi byl asi dobrý prognostik, ale dnes už je zcela mimo realitu a škodí naší zemi,“ začal velmi zostra Uhlík. Toto jsou podle něj důvody, proč se rozhodl vstoupit do politiky. 

Jak dodává, je totiž nyní nutné, aby každý přispěl nějakým dílem k tomu, aby se to zlepšilo. „Moji předci museli utíkat před nacisty a komunisty. Nerad bych se vrátil do této doby, kdy budeme muset utíkat před režimem. Nechci malovat čerta na zeď,“ zmínil dále Uhlík.

Podle jeho slov senátor zastupuje svoje voliče, Senát je pojistkou naší demokracie. „Mně přijde, že naše demokracie je momentálně dost silně ohrožená. Je potřeba z politiky vytěsnit ty, kteří naší zemi škodí,“ dodal.

Následně se vyjádřil i proti elektronické evidenci tržeb, která je podle něj naprosto amorální záležitostí. „EET staví podnikatele a živnostníky do pozice nějakých zlodějů. To je naprosto nepřijatelné a mě to neskutečně rozčiluje. Ve srovnání s lidmi typu Babiš, kteří si tu doslova dělají, co chtějí. Jen dupe po těch malých, chudých dole,“ řekl Uhlík s tím, že jde o kriminalizaci a likvidaci celé jedné sociální vrstvy. 

„Každá země, pokud chce být úspěšná, demokratická a svobodná, což není zájem Babiše, Zemana a Okamury, tak musí mít silnou střední vrstvu. Tu, která svobodně myslí, umí se svobodně rozhodnout a nese svoji kůži na trh. Naproti tomu vznikají za podpory státu další a další haly a montovny. Ty potom berou pracovní síly malým podnikatelům. Je opravdu na zvážení, zda toto naše republika potřebuje. Jestli ono by nebylo lepší podpořit běžný život na malých obcích a městech, kde život skomírá,“ uzavřel Uhlík s tím, že Babiš s podporou svých věrných vytváří podmínky ve prospěch těch velkých a ty malé postupně zadušuje. Zemi podle něj rozdělil na babišovce a antibabišovce – a špatné je, že je s ním v jedné partě i prezident.

  • Původní text ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„A co koncesionářské poplatky? Na ty jste zapomněl?!“ Šéf ČT navrhl nový poplatek. A veřejnost se bouří

20:48 „A co koncesionářské poplatky? Na ty jste zapomněl?!“ Šéf ČT navrhl nový poplatek. A veřejnost se bouří

Česká televize uvažuje o zpoplatnění části svého online videoarchivu iVysílání. Na zasedání Rady ČT …