Podnikatel zatlačil na Babiše. Kde na to mám vzít? Přišla odpověď

26.11.2020 9:12

Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) se rád staví do pozice manažera, na kterého se může obrátit občan se svým problémem a on osobně mu pomůže ho vyřešit. Do této role se opět postavil i ve videu ze série „Pojď do mě“, kdy se na něj obrátil podnikatel, který řeší klasický problém. Babišova vláda mu zarazila podnikání a on teď neví, kudy kam. Přesvědčte se sami, co mu premiér poradil.

Podnikatel zatlačil na Babiše. Kde na to mám vzít? Přišla odpověď
Foto: Repro Facebook Andreje Babiše
Popisek: Premiér Andrej Babiš (ANO)
reklama

I v časech koronaviru premiér ponechal v chodu aplikaci „Pojď do mě". Jejím prostřednictvím se mohou občané obracet přímo na premiéra, předkládat mu své problémy a stížnosti a on jim pak prý osobně věnuje pozornost.

Anketa

Zažili jste v posledních dnech potíže s nakupováním?

15%
85%
hlasovalo: 8004 lidí

Prostřednictvím této aplikace se obrátil na předsedu vlády i pan Lebkowski, podnikatel ze středních Čech, který má rozestavěný penzion, ale v době covidové stavba nepokračuje. Závazky spojené se stavbou však trvají a banka prý už na pana Lebkowského tlačí, aby vše hradil, jak má. A tak se podnikatel obrátil na předsedu vlády s prosbou o pomoc, protože nesplňuje podmínky pro čerpání pomoci z žádného z vládních programů.

„Existuje ještě nějaký individuální přístup, nebo jsme prostě v pasti?“ chtěl vědět. Má tedy počítat s krachem? 

Babiš to vzal ze široka.

„To mě mrzí, ta vaše situace, já jsem si tady nechal připravit nějaké podklady. To mi tady připravili kolegové. My samozřejmě máme různé ty programy. Pokud jste živnostníci, tak je možné využít kompenzační bonus. Nebo u ubytování je to covid ubytování. Co se týče investice, tam se dá zažádat stát o garantovaný úvěr v rámci programu covid 3, který budeme od ledna ještě rozšiřovat taky na investiční projekty. Možná by bylo nejlepší, abyste mi napsal e-mail a já bych to nechal prověřit našim expertům, aby Vám poradili na míru. Děkuji,“ pravil předseda vlády.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Promořené Chebsko: Stříhá se u známých. Sousedi bonzují. „Stát na mě kálí!“ A strašlivá slova od bývalé zdravotní sestry. O čem se radši nemluví?

20:51 Promořené Chebsko: Stříhá se u známých. Sousedi bonzují. „Stát na mě kálí!“ A strašlivá slova od bývalé zdravotní sestry. O čem se radši nemluví?

Naše minipříběhy z Chebska jsou možná banální, ale pro tuto dobu typické. Paní B., která má kadeřnic…