Podnikatelé a manažeři se pořádně pustili do Babiše kvůli EET

31.07.2015 15:45

Radomil Bábek z Asociace podnikatelů a manažerů ostře zkritizoval nápad na zavedení elektronické evidence tržeb. Za tu ze všech sil bojuje ministr financí Andrej Babiš (ANO), na němž Bábek nenechal nit suchou.

Podnikatelé a manažeři se pořádně pustili do Babiše kvůli EET
Foto: Martin Šťastný
Popisek: Andrej Babiš

Na videu, které umístil na sociální síť Facebook, Bábek upozorňuje, že stát má celou řadu nástrojů, jimiž může kontrolovat poctivost podnikatelů a je špatně, že si chce pořídit nástroj nový. Měl by se raději naučit využívat stávající nástroje. Nesmíme totiž zapomínat, že máme asi dvě stě finančních úřadů, na kterých pracuje patnáct tisíc lidí. Tito lidé provádějí obrovské množství kontrol, ale i ti, na které kontrola nevyšla, musí rok co rok odevzdávat daňové přiznání. To musí dělat všichni podnikatelé a živnostníci.

K dovršení všeho je třeba připomenout, že stát každý měsíc dostává informace od plátců DPH. „Stát o nás ví, co každý měsíc prodáváme a za kolik a od koho každý měsíc nakupujeme a za kolik,“ zdůrazňuje Bábek. „Stát nepotřebuje elektronickou evidenci tržeb, proto ji nesmí zavádět,“ konstatoval dále. Vychází přitom z toho, že se stát má chovat zodpovědně, využívat možnosti, které má, a nevynakládat finanční prostředky nás všech na zřízení nových nástrojů, pokud mu ty starší bohatě stačí.  

Stát je tady pro nás, ne my pro něj. Tak ať dělá, co má,“ uzavírá se prohlášení členů Asociace podnikatelů a manažerů.

  • Celé prohlášení ZDE

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Konference o EU

Jaktože Konference o budoucnosti Evropy neselhala? Vám se zdá správné že EU dá na doporučení pár vybraných občanů? To že si občané přejí reformu, více EU, více integrace - to vážně chcete říci že o tom má rozhovat pár vybraných prounijních občanů a že je to tak správně? Vlastně tvrzení že si občané ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

5 000 vám dali, abyste nevolili extremisty. Expert: Horor dneška. Další silné věci

16:00 5 000 vám dali, abyste nevolili extremisty. Expert: Horor dneška. Další silné věci

„Vláda musí zabránit tomu, aby někdo strádal. Společnost musí být v klidu, aby dokázala zvládnout ná…