Podpora Prymulovi od Jiřiny Šiklové: Snaha oddělat schopného člověka, a ještě z Blesku

23.10.2020 19:43

V této době přepřahat koně nevidím jako něco prozíravého. Prymula je schopný šéf. To řekla ParlamentnímListům.cz bývalá chartistka a známá socioložka Jiřina Šiklová. Blesku prý nevěří a fotografie neviděla, protože bulvár nesleduje.

Podpora Prymulovi od Jiřiny Šiklové: Snaha oddělat schopného člověka, a ještě z Blesku
Foto: Archiv JŠ
Popisek: Jiřina Šiklová

„Nebyla jsem u toho, ale přijde mi to jako snaha oddělat schopného člověka. A ještě, když to píší takové noviny, jako Blesk. V normálním státě by to neprošlo,“ sdělila Jiřina Šiklová, s tím, že fotografie ministra zdravotnictví, jak vychází s předsedou poslaneckého klubu hnutí ANO 2011 z restaurace na Vyšehradě bez roušky, prý neviděla. „Copak jsem kráva, abych si to prohlížela nebo četla...“ dodala.

Ministr zdravotnictví Roman Prymula na pravidelné páteční tiskové konferenci prohlásil, že žádná opatření neporušil a rezignovat nehodlá. „Stojím tu jako člověk, který vypadá, že káže vodu, a pije víno. Nic jsem ale neporušil a z tohoto důvodu nehodlám já sám rezignovat,“ prohlásil Prymula. K odchodu z funkce ho ale vyzval premiér Andrej Babiš, s tím, že pokud Prymula neodejde, navrhne jeho odvolání.

„Lidé z hnutí ANO a ostatní by se ho měli zastat. Dát si s kamarádem skleničku přeci není nic zlého. V této době přepřahat koně nevidím jako něco prozíravého. Prymula je schopný šéf. Vždyť si to mohou vyřešit za půl roku, až bude větší klid. Nyní ho měnit mohou jen velmi omezení lidé,“ řekla dále pro ParlamentníListy.cz Jiřina Šiklová.

Celý rozhovor s ní přineseme později.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Jan Rychetský

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Husák byl vnímán jako elitář z kavárny. A Dubčekovi nadávají neférově. Michal Macháček se Skálou debatovali k dvojímu výročí

17:30 Husák byl vnímán jako elitář z kavárny. A Dubčekovi nadávají neférově. Michal Macháček se Skálou debatovali k dvojímu výročí

Letos uplynulo 30 let od smrti normalizačního prezidenta Gustava Husáka a 100 let od narození Alexan…