Podpora Prymulovi od Jiřiny Šiklové: Snaha oddělat schopného člověka, a ještě z Blesku

23.10.2020 19:43

V této době přepřahat koně nevidím jako něco prozíravého. Prymula je schopný šéf. To řekla ParlamentnímListům.cz bývalá chartistka a známá socioložka Jiřina Šiklová. Blesku prý nevěří a fotografie neviděla, protože bulvár nesleduje.

Podpora Prymulovi od Jiřiny Šiklové: Snaha oddělat schopného člověka, a ještě z Blesku
Foto: Archiv JŠ
Popisek: Jiřina Šiklová
reklama

„Nebyla jsem u toho, ale přijde mi to jako snaha oddělat schopného člověka. A ještě, když to píší takové noviny, jako Blesk. V normálním státě by to neprošlo,“ sdělila Jiřina Šiklová, s tím, že fotografie ministra zdravotnictví, jak vychází s předsedou poslaneckého klubu hnutí ANO 2011 z restaurace na Vyšehradě bez roušky, prý neviděla. „Copak jsem kráva, abych si to prohlížela nebo četla...“ dodala.

Ministr zdravotnictví Roman Prymula na pravidelné páteční tiskové konferenci prohlásil, že žádná opatření neporušil a rezignovat nehodlá. „Stojím tu jako člověk, který vypadá, že káže vodu, a pije víno. Nic jsem ale neporušil a z tohoto důvodu nehodlám já sám rezignovat,“ prohlásil Prymula. K odchodu z funkce ho ale vyzval premiér Andrej Babiš, s tím, že pokud Prymula neodejde, navrhne jeho odvolání.

„Lidé z hnutí ANO a ostatní by se ho měli zastat. Dát si s kamarádem skleničku přeci není nic zlého. V této době přepřahat koně nevidím jako něco prozíravého. Prymula je schopný šéf. Vždyť si to mohou vyřešit za půl roku, až bude větší klid. Nyní ho měnit mohou jen velmi omezení lidé,“ řekla dále pro ParlamentníListy.cz Jiřina Šiklová.

Celý rozhovor s ní přineseme později.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Jan Rychetský

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravec oživil Vrbětice. Odškodné od Ruska?

14:46 Moravec oživil Vrbětice. Odškodné od Ruska?

O důvěryhodnosti a kompetentnosti českých tajných služeb, ale také o tom, zda se dnes obyvatelé Vrbě…