Podpořili jste poslankyni, do které šijí kvůli odmítnutí sankcí vůči Rusku. Tohle vám vzkazuje

17. 4. 2014 16:46

Poslankyně Dana Váhalová (ČSSD), která na sebe v poslední době upoutala pozornost tím, že vyzývala k uváženějšímu postupu ve věci sankcí vůči Rusku, odpovídala na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Za své výroky si vysloužila jak ostrou kritiku od TOP 09 a Starostů i dalších stran, tak např. zastání u předsedy poslanecké sněmovny Jana Hamáčka (ČSSD).

Podpořili jste poslankyni, do které šijí kvůli odmítnutí sankcí vůči Rusku. Tohle vám vzkazuje
Foto: facebook
Popisek: Poslankyně za ČSSD Dana Váhalová
reklama

Jedna z čtenářek poslankyni Váhalové v jejím postoji vyjádřila podporu. Poslankyně za to poděkovala nejen jí, ale i dalším lidem, kteří ji volají či píší a vyjadřují jí důvěru. „Jsem také velmi potěšena, že většina českých občanů podporuje dialog a řešení konfliktů cestou  jednání a váží si stability v Evropě,“ uvedla poslankyně.

Dialog je základ

V odpovědi další čtenářce zdůraznila, že za svými slovy pronesenými na půdě Rady Evropy si stojí a je připravena ho hájit nejen proti poslanci Stanislavu Polčákovi (STAN), jehož slova o mírnění sankcí vůči Rusku rozhořčila. Váhalová má ale za to, že dialog je základem pro působení Rady Evropy, čehož by si měl být vědom každý odpovědný politik. „Rada Evropy může hájit lidská práva a demokracii pouze na základě dialogu a každý odpovědný politik,  který skutečně hájí zájmy svých občanů a své země, jej považuje za prioritní,“ míní Váhalová. Příliš rychle uplatňovaná sankce však cestu k dialogu blokuje.

Otázky s odpověďmi poslankyně Váhalové ZDE, ZDE a ZDE

Váhalová však také v další odpovědi zopakovala, že odsoudila rusku anexi Krymu a je přesvědčena, že je třeba ctít nezávislost, suverenitu i hranice Ukrajiny. Tento svůj postoj dala najevo tím, že hlasovala pro rezoluci, která činy Ruské federace odsuzuje a uplatňuje proti ruské delegaci oprávněné sankce ve formě pozastavení hlasovacích práv ruské delegaci.

Váhalové se zastal např. předseda sněmovny Jan Hamáček, který poznamenal, že má každý právo na svůj názor.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ne covid, ale tato dohra nás zabije. Padlo varování. A slova o lockdownu

6:18 Ne covid, ale tato dohra nás zabije. Padlo varování. A slova o lockdownu

Profesor ekonomie a člen Národní ekonomické rady Štěpán Jurajda apeluje na občany, aby dodržovali vš…