Podpořte vyšetřování zločinů, chtějí sudetští Němci po české vládě

19.08.2010 12:54 | Zprávy
autor: vfe

Hlavní představitel odsunutých sudetských Němců Bernd Posselt ocenil snahu České republiky objasnit zločiny spáchané na Němcích po druhé světové válce. Vyjádřil se k vyšetřování vraždy 15 německých obyvatel, které měli v květnu 1945 ubít a pohřbít Češi u Dobronína na Jihlavsku.

Podpořte vyšetřování zločinů, chtějí sudetští Němci po české vládě

Zároveň vyzval vládu Petra Nečase, aby podpořila vyšetřování poválečných zločinů během odsouvání Němců.

Bylo to oprávněné?

Posselt by také rád prosadil zrušení českých zákonů o beztrestnosti, které násilí na sudetoněmeckých civilistech kvalifikovalo jako oprávněný čin.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Zuzana Mrázová byl položen dotaz

Catering

Tvrdíte, že jste catering za skoro 20 mega podědila po předchozí vládě, ale smlouvu jste podepsala vy. Proč? Proč podepisovat něco, s čím máte problém? Co by se stalo, kdybyste ji nepodepsala? Byly tam třeba nějaké sankce nebo něco podobného?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Matěj Gregor jde proti neziskovkám novým argumentem

7:21 Matěj Gregor jde proti neziskovkám novým argumentem

Mladý poslanec Motoristů Matěj Gregor popsal, o co koalici ANO, SPD a Motoristů jde ve věci zákona o…