Podporují muslimové Islámský stát? Tady to máte černé na bílém. Jde z toho mráz po zádech

11.12.2015 16:30

Americká novinářka Joy Overbecková se zastává Donalda Trumpa a jeho návrhu dočasně pozastavit přijímání muslimských uprchlíků do Spojených států. Na několika průzkumech veřejného mínění dokazuje, že Islámský stát má podporu více muslimů, než jsme si ochotni sami připustit.

Podporují muslimové Islámský stát? Tady to máte černé na bílém. Jde z toho mráz po zádech
Foto: repro Fox News
Popisek: Donald Trump, republikánský kandidát na prezidenta USA

Podle Overbeckové je možné zabránit dalším teroristickým útokům muslimů ve Spojených státech jedině v případě, že se podaří oddělit radikály od běžných muslimů. Jelikož však hodlá prezident Obama přijmout do země desítky tisíc muslimských uprchlíků, považuje takový záměr ze téměř nesplnitelný. „Poslední průzkumy ukázaly, že polovina přicházejících muslimů podporuje Islámský stát. A to navzdory neustálému ujišťování Obamy, že islám je náboženstvím míru. Po teroristických útocích v Paříži čtvrtina muslimů ve Velké Británii zase podle jiného průzkumu, zveřejněném v deníku The Sun, sympatizuje s těmi, co odcházejí bojovat v barvách Islámského státu,“ poukazuje americká novinářka.

Ještě mnohem znepokojivější je průzkum realizovaný arabským zpravodajským serverem AlJazeera.net. Jak Overbecková upozorňuje, tak plných 81 % z více než 38 000 oslovených respondentů podporuje Islámský stát. Na otázku, jestli schvalují krvavé výboje ISIS v regionu, odpověděli ano. To samozřejmě ještě neznamená, že sami půjdou a někoho zavraždí. Ovšem tato pravděpodobnost je u nich rozhodně mnohem vyšší než u těch zbylých 19 %, kteří k ISIS nechovají žádné sympatie,“ konstatuje Overbecková. Kriticky se vyjadřuje také k americkým úřadům, které zajišťují bezpečnost země. S lehkou ironií americká novinářka poukazuje na to, že se uprchlíků ptají, jestli jsou teroristé či zda očekávají, že se jimi stanou.

Celý text v angličtině najdete ZDE

„Vzhledem k výše uvedenému je zřejmé, že národní bezpečnost s našimi životy vlastně hraje takovou džihádistickou ruletu. Je za těchto okolností požadavek Trumpa na dočasné pozastavení přijímání muslimů hloupý či rasistický?“ ptá se novinářka a přidává několik statistik spojených s muslimy. „Na celém světě žije asi 1,5 miliardy muslimů. I kdyby jen jeden ze sta chtěl vraždit Američany ve jménu islámu, tak to znamená 15 milionů džihádistů. Pokud byste měli zbraň se sto náboji a jen jeden z nich byl v komoře, zmáčkli byste spoušť?“ podivuje se Overbecková a zmiňuje text publikovaný v National Review Davidem Frenchem, kde autor informoval o průzkumu provedeném letos na jaře. „S teroristy, kteří upalují své vězně a shazují homosexuály ze střech domů, prý sympatizuje maximálně 50 milionů muslimů.“

„V Pákistánu se na Islámský stát dle dalšího průzkumu nedívá negativně děsuplných 72 % respondentů. Dokonce i v Turecku, které je považováno za našeho spojence, má podobný názor 27 % lidí,“ píše Overbecková a dodává, že návrh Donalda Trumpa dočasně do země nepouštět muslimy není o nic více islamofobní, než bylo rozhodnutí exprezidenta Jimmyho Cartera zakázat vstup do Spojených států Íráncům v roce 1979. „Poté, co íránský ajatolláh držel celých 444 dní jako rukojmí 50 Američanů, Carter zakázal Íráncům vstup do země, a navíc deportoval tisíce íránských studentů. Současné nářky médií nad údajnou neústavností Trumpových návrhů, jsou tedy absolutně mimo mísu. Stejně jako falešné moralizování, že když k něčemu takovému přistoupíme, tak to už potom nebudeme my,“ nesouhlasí Overbecková.

„Kdo tedy skutečně jsme? Američané to ukazují v průzkumech veřejného mínění, ve kterých projevují svoji podporu Trumpovi. A to i přesto, že je od začátku terčem tvrdé mediální kritiky. Američané jsou velkorysí a přátelští lidé. Vždy ale budou dávat přednost ochraně svých rodin a národa před politickou korektností. Právě proto si budou sami rozhodovat o tom, co bude nezbytné. Včetně dočasného pozastavení přijímání těch, kteří jsou ovládáni tyranskou ideologií. Nenecháme ze sebe dělat hlupáky prezidentem, který záměrně zamlčuje identitu našich nepřátel. Jsme lidé, kteří odmítají cítit se provinile za své postoje a páchat kvůli tomu národní sebevraždu,“ uzavírá Overbecková.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nikdo vám nebude věřit... Skutečné informace o táboře v Letech

20:18 Nikdo vám nebude věřit... Skutečné informace o táboře v Letech

O táboře v Letech u Písku, kde za druhé světové války zemřely stovky lidí, toho bylo napsáno již hod…