Podraz, podraz, podraz. Valachová zuří na ANO kvůli platům učitelů

28.12.2020 10:35 | Zprávy

„Podraz, podraz, podraz,“ volá z plných plic někdejší ministryně školství Kateřina Valachová a dští oheň a síru na hnutí ANO. Kvůli platům učitelů.

Podraz, podraz, podraz. Valachová zuří na ANO kvůli platům učitelů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslankyně Kateřina Valachová

Napětí v koaliční vládě ANO a ČSSD by se poslední dobou dalo krájet. Především kvůli neshodám okolo daňového balíčku, který snížil daně většině zaměstnanců na úroveň 15 procent. Změnu daní prosadilo hnutí ANO, spolu s ODS, SPD a komunisty. Proti vůli ČSSD.

Někdejší ministryně školství Kateřina Vlachová (ČSSD) se ale na hnutí ANO zlobí i kvůli platům učitelů.

„PODRAZ, PODRAZ, PODRAZ,“ zahřmělo od exministryně na sociální síti Facebook a své rozhořčení podtrhla použitím velkých písmen.

Poté udeřila na stávajícího ministra školství Roberta Plagu, že nakonec zvýší platy učitelům jen o 4 procenta.

PODRAZ, PODRAZ, PODRAZ,“ zvolala Valachová.

„Když jsem hlasovala se skřípajícími zuby pro rozpočet 2021, jedním z důvodů byl i argument ministryně Schillerové, že v proviozoriu by nebylo možné splnit slib devítiprocentního růstu platů učitelů. Pro mne to byl klíčový slib.
Rozpočet je schválený. A teď ministr Plaga navrhuje pouze čtyřprocentní zvýšení platů učitelů. Všechno má svoje meze a toto už je skutečně překračuje,“ pokračovala rozzlobeně.

Skutečností však je, že Plaga plánuje platy učitelů zvýšit o 9 procent, jenže do základní platové složky chce vložit jen ona 4 procenta a zbylých pět ponechat na odměny, s čímž Valachová, jak je dobře patrné, nesouhlasí.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

volby

Dobrý den, zajímalo by mě, zda si jako většina politiků koalice SPOLU myslíte, že kdo vás nevolil, není demokrat a je buď proruský, nácek apod.? Nemyslíte, že je na čase skončit s těmito věčnými nálepkami a urážkami nebo naštvete ještě víc lidí a další volby prohrajete ještě víc? Ptám se vás, protož...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pohodlí u voleb? O to jim vůbec nejde. Korespondenční volba pod palbou

21:15 Pohodlí u voleb? O to jim vůbec nejde. Korespondenční volba pod palbou

„Čistokrevné zlo“ či „konec důvěry občanů v demokratické volby a v jejich výsledky.“ To zní od opozi…