Podřezat Zemana jako svini, napsal starosta Lang. Soud teď zastavil jeho stíhání

02.03.2020 21:14

Soud nepravomocně zastavil trestní řízení proti bývalému radnímu Jesenice Martinu Langovi, který nechvalně proslul svými výroky na Facebooku vztahujícími se k prezidentovi Miloši Zemanovi. „Zeman je druhý Hitler a je nutné ho podřezat jako svini,“ zněla ostrá slova komunálního politika, která jej stála kromě komunálního místa i členství v ODS. Rozhodnutí soudu se ale ještě může změnit, státní zastupitelství totiž s postupem soudu nesouhlasí a podalo proti usnesení stížnost.

Podřezat Zemana jako svini, napsal starosta Lang. Soud teď zastavil jeho stíhání
Foto: Repro Raptor TV
Popisek: Rozhovor s radním Martinem Langem v Raptor TV

Anketa

Propadají Češi zbytečné panice, pokud jde o koronavirus?

hlasovalo: 8024 lidí
Lang je obviněn z podněcování k trestnému činu, za které mu hrozí až dvouleté vězení poté, co v loňském roce na sociální síti napsal: „Zeman je druhý Hitler a je nutné ho podřezat jako svini.“ Obvodní soud pro Prahu 8 nyní dospěl ještě před nařízením hlavního líčení k závěru, že skutek není trestným činem a že neexistuje další důvod pro postoupení věci. O zastavení trestního stíhání informovala ČTK.

„Debilní senilní bolševik Zeman se rozhodl zákon podepsat a je třeba ho zabít též. Ideálně takovou zrůdu podřezat, jako přestárlou svini a nechat vykrvit a poté spálit,“ psal komunální politik ze středních Čech dále. Důvodem jeho radikálního postoje je podle něj to, že „pokud se nelze dovolat jinak práva, je nutné takové zlo vybíjet, je nutné nositelům takového zla uřezávat hlavy a pálit sračky, co z nich zbydou“.


Důvodem této verbální hysterie, v českých podmínkách zcela nevídané, byl prezidentův podpis pod zákonem o zdanění církevních restitucí. Ještě více zarazilo, že Lang si za svými ostrými slovy stál a po dotazech novinářů je zopakoval.

ODS ho následně kvůli výroku vyloučila ze strany, a rezignoval také na funkci radního. K vyloučení z ODS však delší dobu nedocházelo a nejprve se komunální politika i někteří členové z vedení strany zastali. „Pokud se pan Lang omluvil a ještě k tomu rezignoval na post předsedy, tak ani není co komentovat. Každý někdy udělá chybu a je dobře, když si ji uvědomí a omluví se,“ řekla poté, co Lang nebyl ze strany vyloučen, první místopředsedkyně Alexandra Udženija. Poté však rozhodla výkonná rada ODS o Langově vyloučení.

Lang nyní nadále působí jako zastupitel. Odmítá, že by ve funkci radního skončil kvůli svým výrokům a tvrdí, že to bylo z důvodu pracovního vytížení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: rak

Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Proč ke kauze Vrbětice promluví prezident až za týden? Hynek Kmoníček to tuší

19:45 Proč ke kauze Vrbětice promluví prezident až za týden? Hynek Kmoníček to tuší

Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl Hynek Kmoníček, český velvyslanec v USA. Kam …