Podržte se: Takto to v Německu funguje s těmi, kterým nedají azyl

25.07.2016 10:52

V bavorském Ansbachu s velkou pravděpodobností došlo v noci na dnešek k bombovému teroristickému útoku. Stál za ním sedmadvacetiletý neúspěšný žadatel o azyl ze Sýrie, jenž se při pokusu o útok zabil. A řadu dalších lidí zranil. Novináři v Německu se teď ptají, proč Syřan pobýval na území Německa, když mu byla žádost o azyl zamítnuta už před rokem. Tady je odpověď.

Podržte se: Takto to v Německu funguje s těmi, kterým nedají azyl
Foto: wikipedia
Popisek: Německá vlajka.

Anketa

Který představitel by měl opustit svou funkci?

hlasovalo: 12728 lidí

Mladý Syřan se pokusil proniknout na hudební festival v bavorském Ansbachu, jehož se účastnilo na 2500 lidí. Měl u sebe výbušné zařízení a nelze vyloučit, že chtěl docílit co největšího masakru. Ostraha však Syřana nevpustila do areálu. Odpálil se proto na veřejném prostranství, sám zemřel a zranil dalších 12 lidí. Informuje o tom server bavorského deníku Süddeutsche Zeitung. Tentýž deník přinesl informace, že šlo o neúspěšného žadatele o azyl, jemuž byla žádost zamítnuta již před rokem. Novináři se teď ptají, jak je možné, že stále žil v Německu. Odpověděl jim ministr vnitra Joachim Herrmann (CSU).

„Postupovalo se v souladu s politikou Spolkové republiky Německo, která vychází z toho, že v Sýrii probíhá občanská válka. K vracení neúspěšných žadatelů o azyl dochází jen tehdy, když se uprchlík dopustí závažného trestného činu: vraždy, zabití či znásilnění. Ve všech ostatních případech se má za to, že je deportace nežádoucí,“ oznámil novinářům člen bavorské vlády.

Celý text v němčině naleznete zde

Německá legislativa v zákonu o pobytu počítá s tzv. institutem tolerance, podle něhož může za určitých okolností na území Spolkové republiky Německo zůstat i neúspěšný žadatel o azyl, jenž nemá povolení k pobytu. Pokud však jednou cizinec opustí území Německa, institut tolerance se na něj přestává vztahovat a nesmí se do země vrátit.

Tzv. tolerované osoby sice podle zákona nemohou pracovat, ale po dobu dočasného pobytu v Německu jim umožněno pracovat bývá. Tolerovaní neúspěšní žadatelé o azyl nemají právo pobírat sociální dávky. Ale i v této oblasti existují výjimky. V Německu podle úřadů žije více než 100 tisíc lidí, kteří nemají povolení k pobytu, ale jsou tolerováni. V některých případech prý takoví lidé žijí v Německu až deset let a jejich děti v některých ze spolkových zemí normálně chodí do školy a vzdělávají se s rodilými Němci.

Další informace v němčině naleznete zde

Od 1. července 2015 je v platnosti legislativa, podle níž mohou tolerovaní neúspěšní žadatelé o azyl nakonec získat trvalé povolení k pobytu. Lidé ve věku 15 až 20 let mohou získat povolení k trvalému pobytu, pokud v zemi žijí alespoň šest let, chodí v Německu do školy nebo vykonávají kvalifikovanou práci.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

PhDr. Olga Richterová byl položen dotaz

Porodnost

Dobrý den, píšete, co chcete dělat pro zvýšení porodnosti, ale nezapomínáte, že jste už více jak dva roky ve vládě? Co jste zatím pro rodiny udělali? Vždyť i to navýšení rodičovské je nedostatečné a navíc diskriminující. A co je vlastně podle vás hlavní příčinou klesající porodnosti? Koukám, že neod...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Fiala lže.“ Petr Holec se pustil do premiéra. Jde o přijetí v Bílém domě

15:02 „Fiala lže.“ Petr Holec se pustil do premiéra. Jde o přijetí v Bílém domě

Premiéru Fialovi prý prošla další lež, tentokrát k jeho cestě do USA za prezidentem Bidenem. Ve svém…