Pohled na přelidněnou náplavku rozzuřil zaměstnance ČT. Sám měl covid. A nakupující nešetřil

24.10.2020 18:51

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) doporučil, aby se teď vzhledem k epidemiologické situaci nekonaly trhy na pražské náplavce. ČTK připomíná, že na rozdíl od jara, kdy bylo konání trhů zakázáno, jsou teď povoleny. Primátor žádal pořadatele o pozastavení trhů. Ty se však přesto konaly. A na sociálních sítích to vzbudilo nemalý rozruch.

Pohled na přelidněnou náplavku rozzuřil zaměstnance ČT. Sám měl covid. A nakupující nešetřil
Foto: Hanka Brožková
Popisek: Lidé využili slunečné počasí a i přes trvající epidemii koronaviru vyrazili k Vltavě
reklama

Vedení Prahy žádalo, aby se teď nekonaly trhy na náplavce, ale pořadatel nevyhověl. Nezafungovaly ani opakované apely premiéra Andreje Babiše, aby lidé opravdu zůstávali doma a omezili veškeré kontakty. Pořadatelský spolek Archetyp ale neustoupil. Trhy se konaly a návštěvnost byla hojná, epidemii navzdory. Předseda spolku Jiří Sedláček oznámil, že všechna epidemiologická opatření byla dodržena.

Novinář z České televize Jiří Hynek, který sám prodělal koronavirus, poslal lidem nakupujícím na trzích vzkaz. „Dnešní náplavka. Myslím, že tihle ‚nakupující‘ budou nakonec velmi překvapeni, pokud by náhodou byl vyhlášen zákaz vycházení...“ konstatoval.

Politolog Jiří Pehe si položil otázku, jak mohlo být toto hemžení lidu povoleno. „Pražská náplavka, kde jsou dnes farmářské trhy, vypadá jako hemžení v klubu Techtle Mechtle. Jak to v situaci, kdy jsme prakticky nejvíce nakaženou zemí na světě, mohli povolit?“ ptá se.

Trhy a koronavirus

Trhy a koronavirus

Novinář z Hospodářských novin Martin Ehl taktéž nemlčel. Obul se do pražského primátora i do Pirátů a sdělil jim, že takto Andreje Babiše (ANO) neporazí.

„Neměl by Zdeněk Hřib z Pirátské strany místo pózování v nemocnici řídit hlavní město? Jak je tohle možný povolit? V jiných městech v Česku jsou venkovní trhy zakázané. Takhle toho Babiše, Ivane Bartoši, neporazíte,“ obrátil se na šéfpiráta.

Trhy a koronavirus

Ekonom Pavel Kohout spoluobčany požádal, ať pak nenadávají na vládu, když se nakazí na takovéto hromadné akci. „Vážně nejsem fanoušek Babiše ani Prymuly, ale kdo se tam nakazí, ať na tyhle dva prosím pěkně nenadává. Vláda nemůže za to, koho si necháte prskat do obličeje,“ pravil ekonom.

Pražské trhy a koronavirus

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Janek Ledecký a parazité z Evropských hodnot. Takoví morální ubožáci, že o jejich omluvu nestojí

15:54 Janek Ledecký a parazité z Evropských hodnot. Takoví morální ubožáci, že o jejich omluvu nestojí

Kdo je tu dezinformátor, ptá se řečnicky zpěvák Janek Ledecký, kterého Evropské hodnoty zařadily rov…