Pojďte na učňák, bude ministerstvo lákat v televizi

04.07.2011 22:15 | Zprávy
autor: par

Česko se potýká s nízkým stavem učňů. Zatímco v roce 1992 jich bylo 85 tisíc, předloni už jejich počet klesl na 40 tisíc. Ministerstvo průmyslu a obchodu proto teď chce žáky lákat ke studiu učňovských oborů prostřednictvím televizních obrazovek.

Pojďte na učňák, bude ministerstvo lákat v televizi

"Kampaň naváže na chystanou studii ministerstva, jejímž cílem je regionálně zmapovat potřeby průmyslového sektou v oblasti zaměstnanosti v určitých oborech," popsal Lidovým novinám záměr resortu ředitel odboru inovací a investic ministerstva Marian Piecha.

"Cílem kampaně bude připomenout široké laické veřejnosti i odborné veřejnosti, že manuální práce je opravdu důležitá, protože je základem k jakémukoli technologickému řešení. Je tedy stále vysoce ceněnou hodnotou, zvlášť v souvislosti s průmyslovými řemeslnými obory vzdělávání," dodal Piecha.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Bc. Hana Ančincová byl položen dotaz

A proč jste tu valorizaci rodičáku neprosadili dřív?

Za vaší vlády? To podle vás stát na rodiče taky kašlal? Minulá vláda dokonce zrušila dost výhod pro rodiče. Třeba školkovné a vy jste u toho svítili. Jsem pro valorizaci, je potřeba, jen kritizovat jiné za něco, co jste sami neudělali, není to pokrytecké?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Benešovy čisté ruce, europřirážka a brněnská „Schweinerei“. Sjezd Sudeťáků začal

4:40 Benešovy čisté ruce, europřirážka a brněnská „Schweinerei“. Sjezd Sudeťáků začal

„Chtějí prostě zvrátit Benešovy dekrety. Sudetoněmecký landsmanšaft to nedělá napřímo, má jinou takt…