Pojišťovně došla trpělivost. V pondělí vypoví spolupráci s firmou IZIP

03.05.2013 19:35

Všeobecná zdravotní pojišťovna v pondělí vypoví poslední smlouvu, kterou má s firmou IZIP. Ta ještě v současnosti spravuje portál pojišťovny. VZP se totiž nedokázala dohodnout se švýcarskou firmou, která vlastní zbylé akcie, na jejich odkupu, píší lidovky.cz.

Pojišťovně došla trpělivost. V pondělí vypoví spolupráci s firmou IZIP
Foto: Hans Štembera
Popisek: Všeobecná zdravotní pojišťovna

Akcie vlastní švýcarská společnost eHI, na kterou je převedli europoslanci za ODS Miroslav Ouzký a Milan Cabrnoch, kteří společnost IZIP založili. „Několik týdnů jsme se marně snažili vést jednání se švýcarskými akcionáři, ale bohužel se nám to nepodařilo. Proto není ani žádná dohoda o další spolupráci. Od pondělí má pan ředitel mandát od správní rady, aby podnikl veškeré kroky, které jsou potřeba k ukončení všech smluvních vztahů s firmou IZIP,“ řekl serveru mluvčí VZP Oldřich Tichý.

VZP má již vymyšlený plán

Protože švýcarská strana v posledních týdnech vůbec nekomunikovala, měla VZP čas připravit další postup. Jde zejména o nový portál. „Pojišťovna se ho bude snažit vytvořit vlastními silami. Když to zvládnou jiné instituce a firmy, proč bychom to nezvládli my,“ sdělil člen správní rady pojišťovny za TOP 09 Jiří Skalický.

Mluvčí IZIPu Martina Klapalová ale odmítá, že by na výzvy ze strany VZP firma nereagovala. Prý se jen nedokázali shodnout na ceně akcií. Část těch, které pojišťovna má, může podle smlouvy vrátit a zbytek prodá. O chystané výpovědi Klapalová žádné informace nemá. „Pokud vím, tak smlouva prozatím běží, o žádné výpovědi nevíme. VZP navíc nemůže portál ze dne na den převzít sama, protože nemá IT oddělení. Pokud by to zadávala někomu jinému, tak musí vypsat výběrové řízení.“

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: lze

MUDr. Martin Kuba byl položen dotaz

Je to pokrok ?

Na TV Prima jste uvedl , že se máme lépe jak v mnohých rozvojových zemích. Pěkně vám tedy děkuji , že po třiceti letech budování "nového řádu" jsme dospěli až sem.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hasí, hasí, ale „Harrachov“ dál hoří. Pekarová a Ukrajinky

10:21 Hasí, hasí, ale „Harrachov“ dál hoří. Pekarová a Ukrajinky

Není to pravda, ukrajinské ženy se přestěhují, až v okolí Harrachova najdou ubytování, hasí reportáž…