Pojišťovně došla trpělivost. V pondělí vypoví spolupráci s firmou IZIP

03.05.2013 19:35

Všeobecná zdravotní pojišťovna v pondělí vypoví poslední smlouvu, kterou má s firmou IZIP. Ta ještě v současnosti spravuje portál pojišťovny. VZP se totiž nedokázala dohodnout se švýcarskou firmou, která vlastní zbylé akcie, na jejich odkupu, píší lidovky.cz.

Pojišťovně došla trpělivost. V pondělí vypoví spolupráci s firmou IZIP
Foto: Hans Štembera
Popisek: Všeobecná zdravotní pojišťovna
reklama

Akcie vlastní švýcarská společnost eHI, na kterou je převedli europoslanci za ODS Miroslav Ouzký a Milan Cabrnoch, kteří společnost IZIP založili. „Několik týdnů jsme se marně snažili vést jednání se švýcarskými akcionáři, ale bohužel se nám to nepodařilo. Proto není ani žádná dohoda o další spolupráci. Od pondělí má pan ředitel mandát od správní rady, aby podnikl veškeré kroky, které jsou potřeba k ukončení všech smluvních vztahů s firmou IZIP,“ řekl serveru mluvčí VZP Oldřich Tichý.

VZP má již vymyšlený plán

Protože švýcarská strana v posledních týdnech vůbec nekomunikovala, měla VZP čas připravit další postup. Jde zejména o nový portál. „Pojišťovna se ho bude snažit vytvořit vlastními silami. Když to zvládnou jiné instituce a firmy, proč bychom to nezvládli my,“ sdělil člen správní rady pojišťovny za TOP 09 Jiří Skalický.

Mluvčí IZIPu Martina Klapalová ale odmítá, že by na výzvy ze strany VZP firma nereagovala. Prý se jen nedokázali shodnout na ceně akcií. Část těch, které pojišťovna má, může podle smlouvy vrátit a zbytek prodá. O chystané výpovědi Klapalová žádné informace nemá. „Pokud vím, tak smlouva prozatím běží, o žádné výpovědi nevíme. VZP navíc nemůže portál ze dne na den převzít sama, protože nemá IT oddělení. Pokud by to zadávala někomu jinému, tak musí vypsat výběrové řízení.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: lze

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pocheho poprava, pohřeb i kremace. Po konci Petříčka se v ČSSD rozpovídali o posledních dnech

14:42 Pocheho poprava, pohřeb i kremace. Po konci Petříčka se v ČSSD rozpovídali o posledních dnech

ČSSD má zvoleno nové vedení, na sjezdu neobstáli představitelé „nové sociální demokracie“ v čele s T…