Pokazili to, řekl o ztrapněné firmě, za kterou se zaručil Mynář, její partner. Asi ho znáte

19.09.2017 13:15

Firma Liglass Trading má smůlu. Nepostaví kaskádu vodních elektráren za miliardy. Nepomohla jí ani přímluva prezidenta Miloše Zemana a hradního kancléře Vratislava Mynáře. V projektu se prý angažoval i hledač pokladů Helmut Gaensel a ten má za to, že se firma z projektu vyšachovala sama. Řadou chyb. Část viny prý nesou i novináři, kteří se v projektu „šťourali“.

Pokazili to, řekl o ztrapněné firmě, za kterou se zaručil Mynář, její partner. Asi ho znáte
Foto: prezident.kg
Popisek: Kyrgyzský prezident Atambajev s majitelem firmy Liglass Trading CZ Michaelem Smelíkem

Společnost Liglass Trading nedokázala vyplatit společnost RusHydro, která byla v dostavbě elektráren původně zapojena. Rusové měli dostat 37 milionů dolarů. Jenže nedostali a kyrgyzská vláda ze smlouvy vycouvala. Hledač pokladů Helmut Gaensel, který spolupracoval s firmou Liglass, tvrdí, že společnost udělala řadu chyb a sama se vyšachovala z obří zakázky.

V rozhovoru pro server Aktuálně.cz Gaensel tvrdí, že firmě Liglass pomáhal a už jednal s jedním americkým investorem, který byl ochoten poskytnout kapitál. Šlo o firmu ICN.  

„Je to škoda. Co vám na to mohu říct? Udělali strašné množství chyb. Například říkali, že mají peníze už na účtu. Osobně jsem jim sehnal 65 milionů dolarů a pak náhle potřebovali 500 milionů dolarů,“ prozradil hledač pokladů. Kdyby firma získala více času, podle Gaensela měla šanci na daný projekt. „Sice ten obchod mohla dokončit i menší firma, když ale do toho začnou šťourat novináři, tak nastane problém,“ posteskl si hledač pokladů.

Celý rozhovor naleznete zde.

Helmut Gaensel má za to, že projekt měl být realizován postupně. Prvních 65 milionů dolarů mělo být použito na vyplacení Rusů a na realizaci první části projektu. Postupem času by prý investor dodal další peníze. Ale chtít 500 milionů dolarů naráz byl podle hledače pokladů nesmysl.

Majitele firmy Liglass Michaela Smelíka považuje za schopného podnikatele, kterému se však tenhle projekt vymknul z rukou. „S panem Smelíkem se znám dlouho. Dělali jsme různé obchody s akciemi v USA. Je to výborný chlap a umí věci dávat dohromady. Asi se mu to teď nějak vymklo z ruky,“ zhodnotil situaci hledač pokladů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Když jim muž podrží dveře, to jsou pohotové. Ale když se mají skutečně ozvat, mlčí! Spisovatelka tvrdě udeřila na západní feministky

5:20 Když jim muž podrží dveře, to jsou pohotové. Ale když se mají skutečně ozvat, mlčí! Spisovatelka tvrdě udeřila na západní feministky

Česká prozaička, spisovatelka a překladatelka s bulharskými kořeny Bianca Bellová se pustila do rozb…