Pokoušejí se nám lhát, že holocaust nebyl. Podle historika tomu musíme čelit

20.03.2014 20:31

Česko-německý publicista Tomáš Krystlík se v úvaze uveřejněné na serveru ParlamentníListy.cz zamýšlí nad zpochybňováním holocaustu. Zdůrazňuje, že tomuto trendu je třeba čelit. Pro dokreslení situace ve světě třicátých a čtyřicátých let minulého století ale dodává, že většina západních zemí selhala, když měla šanci přijmout židovské uprchlíky ze zemí okupovaných nacisty. Pro jejich záchranu se otevřeně vyslovoval jen Winston Churchill.

Pokoušejí se nám lhát, že holocaust nebyl. Podle historika tomu musíme čelit
Foto: Redakce
Popisek: Izrael
reklama

„Občas přes média dolehne k českému čtenáři, že někdo byl za popírání holocaustu odsouzen: v Rakousku britský historik David Irving, v Česku kanadský emigrant Vladimír Stwora. Nikdo se čtenáři ale neobtěžuje vysvětlit, proč nemají popírači holocaustu pravdu. Přitom je nanejvýš žádoucí, aby každý měl v této otázce jasno a dokázal vábení jednoduché konstrukce osvětimské lži nepodlehnout. To se netýká pouze české společnosti, nýbrž všech evropských společenství,“ zdůrazňuje Krystlík.

SSSR a Západ

Je sice pravda, že vyhlazovacích koncentračních táborů existovalo jen šest, ale Židé byli zabíjeni i mimo ně. Počet zastřelených byl podle Krystlíka srovnatelný s počtem zavražděných osob v koncentračních táborech.

Celý text Tomáše Krystlíka ZDE.

Stejně jasně je třeba vyvrátit myšlenku, že Židé nebyli zavražděni, ale ještě před útokem na Sovětský svaz přesunuti do SSSR. Pokud by to tak bylo, Západ by se to dříve či později dozvěděl, protože vězni by různými cestami dali vědět svým příbuzným, byť by to mohlo trvat dlouho.

Nakonec se publicista pozastavuje nad tím, jak se západní státy zachovaly k Židům, které chtěli nacisté odstranit ze zemí, jež okupovali. „Franklin D. Roosevelt nebyl ochoten poskytnout azyl evropským Židům, ačkoliv USA měly pro to dostatek prostoru a hlavně potravin. Winston Churchill jako jediný byl pro jejich převzetí, ať to stojí, co to stojí. Byl však přehlasován ostatními ministry ve vládě, zejména ministrem zahraničí Anthonym Edenem, o němž jeho sekretář zaznamenal: Bohužel je A. E. (Anthony Eden) v otázce Palestiny neoblomný. Miluje Araby a nenávidí Židy," informuje Krystlík.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,A mě zavřou na tři!" 2 roky pro afrického násilníka v ČR: Klaus ml. se ozval. A i jiní, je zle

13:31 ,,A mě zavřou na tři!" 2 roky pro afrického násilníka v ČR: Klaus ml. se ozval. A i jiní, je zle

Dva roky a ústavní léčba, to je trest, který soud udělil Afričanovi, který na Litoměřicku znásilnil …