Pokud by přišla Vesecká, asi bych odešel, říká ombudsman

09.01.2013 21:46 | Zprávy
autor: ane

Ombudsman Pavel Varvařovský je ze slov prezidenta Václava Klause rozladěný. Ten chce totiž dosadit na místo asistentky ombudsmana bývalou nejvyšší státní zástupkyni Renatu Veseckou.

Pokud by přišla Vesecká, asi bych odešel, říká ombudsman
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ombudsman Pavel Varvařovský

Ta byla přitom ze své funkce odvolaná kvůli podezření ze zasahování do citlivých kauz. Varvařovský ve středečním vysílání rádia Impuls připustil, že by v případě jejího jmenování svou funkci opustil. "Asi ne hned, asi bych se ještě pokusil nějak si v praxi osvědčit, jak ta nezávislost a nestrannost bude fungovat, ale vyloučit to nemohu," dodal. Odejít by se rozhodl i v případě, že by se jeho asistentem, který by dostal šestiletý mandát, stal poslanec ČSSD Stanislav Křeček.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

19:25 Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

Vládní zmocněnec pro klimatickou politiku Filip Turek (Motoristé) naznačil, že prezident Petr Pavel …