Pokud se Okamura dostane do vlády, budeme ještě s láskou vzpomínat na komunisty, varuje europoslanec

02.11.2017 17:37

Moderátor Jan Moláček ve čtvrtečních Dvaceti minutách Radiožurnálu Českého rozhlasu zpovídal europoslance zvoleného za hnutí ANO Andreje Babiše Petra Ježka. Co řekl host na možnost, že by se Babišova vláda opřela o SPD Tomia Okamury? Podívejte se sami.

Pokud se Okamura dostane do vlády, budeme ještě s láskou vzpomínat na komunisty, varuje europoslanec
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Ježek, europoslanec za hnutí ANO

Host hned na úvod uklidňoval, že program hnutí ANO je v zásadě proevropský a ministři za ANO v právě končící vládě vystupovali proevropsky. Uznává, že Evropská unie je hodně složitá. Evropští politici prý řeší to, co řešit mají. A pokud bude Babiš jako premiér více jezdit do Bruselu, uvidí to sám.

Ježek byl rád, kdyby se Česká republika stala členem toho nejužšího evropského jádra. Založil názorovou platformu, která v rámci hnutí šíří tento názor. „Odezva na tuto platformu není,“ uznal Ježek. V rozhlase Babiše vyzval, aby nespolupracoval s Tomiem Okamurou, kterého europoslanec považuje za extremistu. Jenže Ježek má za to, že by se hnutí ANO mělo držet dál i od prezidenta Miloše Zemana, který je k EU také poměrně kritický. Zatímco od Okamury si Babiš skutečně drží distanc, u Miloše Zemana už to neplatí.

„Já chci doufat, že ze strany hnutí ANO za to nebude nějaké protiplnění, tedy podpora Miloše Zemana v jeho případném znovuzvolení,“ uvedl Ježek.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Okamuru považuje za šaška, protože chce zakázat islám i české ústavě navzdory. Posteskl si také nad tím, že fandové Tomia Okamury často nejsou ochotni jakkoli diskutovat, své názory velmi razantně prosazují. V internetových diskusích neváhají dokonce použít ani velmi ostrá slova. Sám Okamura se pak netají tím, že chce Česko vyvést z EU, což Ježek považuje za velmi špatný nápad. Chápe však, kde se tyto nálady nejen v české společnosti berou. „Je tady určitý pocit, že elity nechaly lidi někde vzadu a nedovedou reagovat na určitý překotný vývoj,“ řekl Ježek.

„Pokud by se Tomio Okamura nějak významně podílel na vládě, tak bych řekl, že po čtyřech letech takové vlády bychom vzpomínali na 80. léta minulého století jako na éru blahobytu a distance od Moskvy,“ uzavřel varovně host.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kšefty, tlachalové! Okamura, Hamáček, Vondráček a Ondráček se servali kvůli migraci

22:44 Kšefty, tlachalové! Okamura, Hamáček, Vondráček a Ondráček se servali kvůli migraci

Zástupci stran a hnutí vystoupili v další předvolební debatě Speciál 360°: Hlas lidu vysílané na CNN…