Pokuta pro aktivistu za trička s Babišem. Úřad usoudil, že to vypadalo jako předvolební kampaň

25.11.2017 21:31

Aktivista, který nabízel na webech www.threeka.cz a www.bojkot.shop letáky, plakáty, trička, samolepky s vyobrazeními a texty napadajícími podnikatelské i politické působení předsedy hnutí ANO Andreje Babiše, dostal od Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí pokutu 25.000 korun. Uvedla to skupina aktivistů AUVA ve vyjádření zaslaném ČTK.

Pokuta pro aktivistu za trička s Babišem. Úřad usoudil, že to vypadalo jako předvolební kampaň
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš
reklama

Pokutu dostal aktivista vystupující pod jménem Oskar Fuchs (vlastním jménem Ondřej), na kterého jsou registrovány domény threeka a bojkot.shop. Podle skupiny AUVA mu přišel příkaz s rozhodnutím vinen ve věci, že má e-shop, který podle úřadu vypadá jako kampaň.

AUVA ve svém prohlášení uvedla, že Fuchs není členem ani výrazným sympatizantem žádné strany, pouze mu prý vadí „neustálé utahování svobody, ničení podnikatelů a prosazování totalitních názorů“.

„Oskar Fuchs byl u založení naší skupiny AUVA, která bojuje proti populistům a konfrontuje je. My, jako skupina AUVA, ve které již mimochodem Oskar Fuchs není, vnímáme toto rozhodnutí jako zneužití zákona, který měl dohlížet nad hospodařením politických stran, ale místo toho se zneužívá k umlčování aktivistů, kteří bojují za svobodu,“ uvedla skupina AUVA.

Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí je novou institucí, která už uložila řadu pokut. Jednu z nich dostalo i hnutí ANO. Má zaplatit 31.000 korun za Babišovu knihu O čem sním, když náhodou spím. Části výtisků chyběly informace o zadavateli a zpracovateli.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Čeští muslimové a terorismus? Je zde text, který odhalil mnohé

15:25 Čeští muslimové a terorismus? Je zde text, který odhalil mnohé

V České republice je něco přes 20 tisíc vyznavačů islámu. Tito čeští muslimové znovu a znovu odsuzuj…