Policie: Muž s vlajkou USA s hákovým křížem trestný čin nespáchal

30.03.2015 16:52

Počínání muže, který dnes v Praze svůj negativní postoj k americké vojenské koloně vyjádřil hákovým křížem na americké vlajce, policie nehodnotí jako trestný čin. Podle policistů jde o přestupek proti veřejnému pořádku. Dvaatřicetiletému muži tedy hrozí pokuta v přestupkovém řízení, řekl ČTK Jozef Bocán z tiskového oddělení policejního prezidia. Policisté z místního oddělení Ruzyně dospěli podle něj k názoru, že muži nešlo o propagaci fašismu.

Policie: Muž s vlajkou USA s hákovým křížem trestný čin nespáchal
Foto: David Daniel
Popisek: V pondělí ráno vyjely z vyškovských kasáren s půlhodinovým odstupem tři kolony amerických vozidel
V ruzyňských kasárnách v Praze se dnes setkají všechny části amerického vojenského konvoje. Několik set příslušníků americké armády se vrací na domovskou základnu v Německu ze cvičení NATO, které se konalo v pobaltských zemích a Polsku. Takzvaná Dragounská jízda přes šest zemí má demonstrovat podporu americké armády evropským spojencům v NATO, kteří se cítí ohroženi ruským postupem vůči Ukrajině. Konvoj už před příjezdem vyvolával kritiků některých lidí a organizací, v neděli se ale odpůrci počítali na desítky, zatímco vojáky podél trasy i v kasárnách vítaly tisíce lidí. A dnes je tento poměr podobný. 
   
U ruzyňských kasáren dnes čekaly na první část konvoje minimálně dvě stovky lidí s vlajkami USA, NATO či Evropské unie a pozdravit je přijeli i příznivci vojenské historie s armádními veterány. Naopak protestujících byla jen hrstka. Před 13:00 přišel svůj negativní postoj vyjádřit právě i muž s hákovým křížem na americké vlajce, který se dostal do strkanice s přihlížejícími a byl odveden policií. Podle Bocána muž policisty dobrovolně následoval na místní služebnu, "vyříkali si to tam" a pak odešel. 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ste, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Trestní stíhání Jiřího Pehe? Orgány by měly konat, řekl prezident Zeman

23:04 Trestní stíhání Jiřího Pehe? Orgány by měly konat, řekl prezident Zeman

Prezident Miloš Zeman se v pravidelném čtvrtečním pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov věnoval…