Policie chce obvinit Rathovu bývalou spolupracovnici

15.07.2014 19:40 | Zprávy

Ředitelku muzea v Jílovém u Prahy a někdejší spolupracovnici exhejtmana Davida Ratha Šárku Alexu z ČSSD v úterý pražští policisté uznali vinnou v případu Středočeské turistické a informační služby. Alexa totiž byla její šéfkou a podle závěrů vyšetřování je odpovědná za neúspěšný projekt Osobnosti Středočeského kraje. Informoval o tom Český rozhlas.

Policie chce obvinit Rathovu bývalou spolupracovnici
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath

Vyšetřovatelé bývalou šéfku Středočeské turistické a informační služby obvinili už letos v březnu v souvislosti s kauzou kolem neúspěšného osvětového projektu Osobnosti Středočeského kraje. Kraj si kvůli němu nechal vytisknout několik tisíc brožur o významných představitelích středních Čech. Jelikož ale nebyly dodrženy tiskové náležitosti, brožury nemohly být veřejnosti rozdávány a většina z nich tak skončila bez využití ve skladu.

Pražští policisté podle informací Českého rozhlasu několikaměsíční vyšetřování kauzy ukončili a navrhli státnímu zastupitelství obžalovat bývalou šéfku Středočeské turistické a informační služby Šárku Alexu. „Konkrétně se jedná o trestné činy porušování závazných pravidel hospodářského styku a porušování povinnosti při správě cizího majetku,“ vysvětlil obvinění Českému rozhlasu pražský policejní mluvčí Jan Daněk. Škoda by podle něho měla dosahovat téměř osmi miliónů korun.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: luš

Jan Kuchař byl položen dotaz

zdravotní péče

Pane Kuchaři, nemyslíte, že na to vašem návrhu je smutná jedna věc, a to, že tu chybí dostatečná zdravotní péče, a že je třeba kvůli ní jezdit za hranice? Ono totiž problém není jen na hranicích, ale skoro všude, a to i ve městech. Lékařů je prostě málo. A co s tím vaše vláda udělala?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kauza E-shop Reebok: Co když to tak chtěli? A co teď?

10:11 Kauza E-shop Reebok: Co když to tak chtěli? A co teď?

Oblečení za pár korun. O víkendu Češi masivně objednávali na e-shopu Reebok, který prodával v kurzu …