Policie navrhla obžalovat Ratha a jeho spoluobviněné z korupce

01.03.2013 11:05 | Zprávy
autor: čtk, mp

Protikorupční policie navrhla obžalovat poslance Davida Ratha a deset jeho spoluobviněných. Rath je od loňského května kvůli údajnému přijetí úplatku stíhán za korupci. Bez dalších podrobností to dnes ČTK řekl mluvčí Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality Jaroslav Ibehej.

Policie navrhla obžalovat Ratha a jeho spoluobviněné z korupce
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Vazebně stíhaný poslanec David Rath vystoupil ve sněmovně

Rath si údajně vzal sedm milionů za zmanipulování zakázky na opravu buštěhradského zámku. Loni v září policisté rozšířili jeho stíhání kvůli dalším údajným úplatkům. Bývalý středočeský hejtman je prý dostal za to, že zasahoval do soutěže na nákup zdravotnického vybavení pro kolínskou, kladenskou a mladoboleslavskou nemocnici. Poslanec obvinění odmítá.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Denis​ Doksanský byl položen dotaz

Proč fandíte Orbánovi?

Mě přijde, že mu demokracie nic moc neříká a dost si ji vykládá po svém. Ani si nemyslím, že je dobrý spojenec, pokud teda nepočítám jeho spojenectví s Putinem. Mimochodem to se vám zamlouvá? A jaký je vůbec váš názor na Putina?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Před 60 dny založili novou firmu. Pak? Požár

20:55 Před 60 dny založili novou firmu. Pak? Požár

Je požár pardubické továrny na drony aktem státního terorismu jako Vrbětice, nebo jde o palestinský …