Policie nekoná. Romové si dělají, co chtějí, stěžují si demonstrující

15. 8. 2011 18:26

V Novém Boru na Českolipsku se konala demonstrace stovek lidí. Chtěli vyjádřit nespokojenost s bezpečností ve městě, za jejíž chabou úroveň prý může policie, v souvislosti s nedávným útokem Romů na hosty v baru.

Policie nekoná. Romové si dělají, co chtějí, stěžují si demonstrující
reklama
"Problémy s Romy máme už od roku 1998, kdy zde vystoupil Miroslav Sládek, kterého napadli," vzpomíná jeden účastník demonstrace. "Policie nekoná to, co má. Romové si tu dělají, co chtějí," stěžuje si další protestující.

"Když někdo přijde na policii, že se dostal do potyčky s Romy, tak se ani nedělá zápis. Potom to vypadá, že zde problémy s Romy nemáme," tvrdí demonstrující Irena Mašková. Za alarmující hlavně považují situaci tamější policie.

SLEDUJEME TÉMA Romové

Například jedna z organizátorek protestu Sylva Medová říká, že nejde o žádnou rasově motivovanou demonstraci. "Jsme matky dětí v Novém Boru a nelíbí se nám nepokoje ve městě," zdůraznila s tím, že bezpečnost ve městě není příliš vysoká. Odmítá však řešit současnou situaci násilím, situaci by do svých rukou neměly brát skupiny radikálů, ale policie a soudy.

Psali jsme:
Vláda: V Novém Boru je třeba zachovat klid

Demonstrace se týkala brutálního útoku mačetami, kdy v baru v Novém Boru zaútočila skupina Romů na obsluhu a hosty. Dvojice mladíků totiž chtěla hrát na automatech, když po nich barmanka požadovala občanské průkazy, začali ji slovně napadat. Konflikt pak vyústil v příchod známých obou mladíků, kteří byli ozbrojeni obušky a mačetami. Tři muži byli vážně zraněni, dva z celkem pěti útočníků jsou stále na svobodě.

Čtěte více:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chrliči kravin. Bába od plotny, která díky Milionu „chlívek“ objevila patent na rozum, radí premiérovi! Ivan Vyskočil vstupuje do vřavy v době koronaviru

7:52 Chrliči kravin. Bába od plotny, která díky Milionu „chlívek“ objevila patent na rozum, radí premiérovi! Ivan Vyskočil vstupuje do vřavy v době koronaviru

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM „EU, která nám striktně předepisovala, že rum se nesmí jmenovat rum…