Policie prohledala byt starostovi Chebu z ČSSD. Může za tím být "známá firma"

15.12.2015 9:37

Policisté v pondělí odpoledne prohledali kancelář i byt chebského starosty Petra Navrátila (ČSSD). Prohlídky souvisí s projekty dotovanými Regionálním operačním programem (ROP) Severozápad. Navrátil dnes ČTK řekl, že jde o projekty staré tři a více let, tedy z doby před tím, než v ROP Severozápad působil jako předseda regionální rady.

Policie prohledala byt starostovi Chebu z ČSSD. Může za tím být "známá firma"
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policejní vozy

Navrátil z ničeho obviněn nebyl. Policie vyšetřování komentovat nebude. "Žádné obvinění mi sděleno nebylo. Neznamená to, že nemůže přijít, protože dneska to může přijít na kohokoli. Netýká se to současných výzev, netýká se to ničeho na městě. Ale mám podepsanou mlčenlivost, a tak nemohu říct více," řekl ČTK Navrátil dnes ráno.Prohlídky skončily ještě v pondělí odpoledne. Chod úřadu policejní akce nijak neohrozila, dodal Navrátil.

"Provedeny byly pouze standardní úkony, které v rámci probíhajících trestních řízení jsou na denním pořádku a které nijak nekomentujeme," sdělil ČTK mluvčí Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Pavel Hanták.

V době, o kterou se policisté zajímají, byl Nevrátil jen členem hodnotící komise při posuzování projektů. Ředitelem dotačního úřadu ROP Severozápad byl tehdy Petr Kušnierz, později odsouzený za přijetí úplatku a zneužití pravomoci. Ústecký krajský soud mu původně uložil 7,5 roku vězení, odvolací vrchní soud však počátkem roku 2013 trest snížil na pět let. Teprve později se stal Navrátil předsedou regionální rady a nyní je jejím místopředsedou.

Podle některých spekulací by mohlo jít o to, že se Kušnierz, obviněný z dalších trestných činů v souvislosti s ROP Severozápad, snaží svalit vinu na lidi, kteří v době jeho působení měli také co do činění s dotačním programem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Putin je malý. Jak to, že Putin není mokrý? V Rusku se to vůbec nemělo pořádat, zakončil Bosák na ČT mistrovství světa

21:00 Putin je malý. Jak to, že Putin není mokrý? V Rusku se to vůbec nemělo pořádat, zakončil Bosák na ČT mistrovství světa

Francie porazila na mistrovství světa ve fotbale Chorvaty 4:2. Při předávání poháru se na moskevský …