Policie prověřuje finanční operace v OKD

11.05.2016 18:16 | Zprávy

Policie zkoumá dříve uskutečněné finanční operace v těžební společnosti OKD. Uvedl to sever Neovlivní.cz s tím, že policisté prověřují, zda v uplynulých letech nebyly z firmy nezákonně vyváděny stovky milionů korun. Ostravský krajský soud poslal OKD v pondělí do úpadku.

Policie prověřuje finanční operace v OKD
Foto: OKD
Popisek: OKD

Prověřování se údajně týká finančních operací majitelů dolů. Existuje prý podezření, že firmu poškodili. „Jde hned o několik transakcí, které nasvědčují tomu, že manažeři a majitelé nejednali s péčí řádného hospodáře. Například jde o to, že si firma na výplatu dividend brala úvěry, které byly následně nevýhodně přefinancovány. Vyšetřování je ale na samém začátku, proto nelze detaily zveřejňovat,“ řekl serveru nejmenovaný zdroj.

Podle Neovlivní.cz se policisté prověřováním zabývají několik týdnů. Dohlíží na ně Vrchní státní zastupitelství v Olomouci. „Nebudeme tento případ nijak komentovat. Obecně platí, že se k případům v přípravném řízení nevyjadřujeme,“ sdělil šéf olomouckých žalobců Ivo Ištvan. „My se zabýváme vším, čím se zabývat máme, ale rozhodně v prověřování nepotvrzujeme žádné informace,“ řekl ČTK.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: čtk

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Snížíte daně? Jaké?

A můžete zapřísahat, že žádné další nezvednete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Situace vybuchla. Zákazníci O2 si jdou pro své peníze

18:30 Situace vybuchla. Zákazníci O2 si jdou pro své peníze

Neuběhl ani měsíc a operátor O2 opět svým zákazníkům připravil nemilé překvapení. Kdo dnes potřebova…