Policie si posvítí na nenávistné příspěvky o Romech a muslimech

26.06.2020 7:56

Strážci zákona si pořádně posvítí na projevy nenávisti na Internetu. V rámci pražské policie kvůli tomu počítají se samostatným odborem na extremismus, v jehož rámci se bude řešit i předsudečná nenávist. Informuje o tom deník Právo.

Policie si posvítí na nenávistné příspěvky o Romech a muslimech
Foto: Hans Štembera
Popisek: Facebook, ilustrační foto
reklama

Strážci zákona si chtějí posvítit na projevy nenávisti v internetových diskusích. V rámci pražské policie se tomu bude věnovat speciální odbor pro boj s extremismem. „Jednou z kapitol, které tento odbor řeší, je i problematika předsudečného násilí. Tedy násilí motivované předsudky útočníka. Nejčastěji se s ním setkáváme na sociálních sítích ve formě nenávistných příspěvků,“ prozradila pražská policejní mluvčí Eva Kropáčová.

Mezi typické případy, kterými se bude odbor zabývat, může být např. oslava skonu českých vojáků na zahraničních misích. Tento počin je možné klasifikovat i jako schvalování teroristického činu, za což pachateli hrozí 5 až 15 let vězení.

Stranou pozornosti policie nezůstanou ani výhružky smrtí politikům, ale také projevy nenávisti proti Romům či muslimům. Ale bude to platit i naopak. Pokud se Rom dopustí nenávistného projevu vůči neromskému občanovi, pozornosti policie neunikne.

Výzkumy ukazují, že nenávistné výlevy píši na sociání sítě zpravidla dosud netrestaní muži. Jde až o 94 procent případů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nohavica? Zm*d, píše Matěj Hollan. Z ČSSD přišel souhlas. Došlo i na Landu

10:00 Nohavica? Zm*d, píše Matěj Hollan. Z ČSSD přišel souhlas. Došlo i na Landu

Otázka, zda je možné oddělit osobu umělce od jeho díla, se klade už dlouho. Nyní do ní zabředl býval…