Policie v Pardubicích vyhmátla černou hospodu. Osm lidí za zabedněnými okny

01.11.2020 13:12

Pomáhat a chránit? Policie v Pardubicích objevila otevřenou hospodu. Podnik měl zalepená okna a vchody zakryté dekami nebo záclonami. Ve chvíli, kdy šli situaci strážníci zkontrolovat, se několik hostů pokusilo o útěk přes kuchyň. I tak policisté chytili osm štamgastů. Zprávu přinesl irozhlas.

Policie v Pardubicích vyhmátla černou hospodu. Osm lidí za zabedněnými okny
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policejní vůz, ilustrační foto

Anketa

Myslíte či víte, že jste prodělali covid-19?

50%
hlasovalo: 8844 lidí

Pardubičtí strážníci jeli na místo ověřit udání o tom, že podnik už funguje nějakou dobu. Ve chvíli, kdy na dveře zabušili, okamžitě zhasla světa a přestala hrát hudba. Někteří hosté se také snažili před kontrolou utéct, ať už přes kuchyň nebo provozní prostory. U druhého východu už ale chytře čekala další policejní hlídka.

Do hospody na pardubickém sídlišti se vcházelo přes dveře ubytovny. Hosté museli, podle zprávy policie, nejprve zavolat na telefonní číslo pro rozvoz jídla, a teprve poté se přes dvojité dveře dostali do prostoru provozovny. Navenek se tedy zdálo, že se uvnitř nic neděje.

Jak vyplývá z videa, které pardubická policie zveřejnila na Twitteru, policisté při kontrole našli několik účtů, nedopitých piv, ale také přísedící štamgasty. Někteří se snažili tvrdit, že jsou v budově ubytovaní, provozní ale nedokázal tento fakt potvrdit.

Policie během kontroly pochytala osm osob. Případem by se měl zabývat správní orgán. Vládní opatření nařizující dočasné uzavření restaurací, barů a klubů platí od středy 14. října. Výjimku mají pouze výdejní okénka a hotelové restaurace, i ty ovšem musí zavřít do 20. hodiny večer.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: AZy

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Pláčete na špatném hrobě. Ne, netrefil jste ani hřbitov!“ Vondráček a Benešík v drsné přestřelce. Živě a před kamerami

22:52 „Pláčete na špatném hrobě. Ne, netrefil jste ani hřbitov!“ Vondráček a Benešík v drsné přestřelce. Živě a před kamerami

Lídři Zlínského kraje, sedmi kandidátek na základě průzkumu volebního potenciálu pro ČT, se zúčastni…