Policie zatkla Stanislava Pence, přinesl Hegerovi konopí

28. 6. 2012 10:13

Při jednání zdravotnického výboru Poslanecké sněmovny v hotelu Akademik Běhounek v Jáchymově došlo k neočekávanému incidentu. Příslušníci policie zde zatkli a za použití násilí odvedli známého aktivistu Stanislava Pence. Policii přivolal poslanec ODS Boris Šťastný. Informuje o tom portál Česká pozice. Zadržení Pence potvrdil ParlamentnímListům.cz Šťastný.

Policie zatkla Stanislava Pence, přinesl Hegerovi konopí
Foto: Archiv
Popisek: Konopí - ilustrační foto
reklama

K zákroku policie proti Pencovi došlo poté, poté, co jednajícím poslancům předvedl léčivou látku získanou z konopí a o jejichž legalizaci právě jednali.

Legální konopí pouze pro bohaté?

Během výměny názorů, která byla přístupná i veřejnosti Stanislav Penc varoval poslance před schvalováním nedostatečně připraveného zákona. Podle jeho názoru by jeho zavedení do praxe mělo negativní dopad na finanční zátěž daňového poplatníka i na jeho osobní svobodu.

Penc kritizoval navrhovanou cenu 150 až 300 korun za gram a přísné sledování všech článků v distribuci, od lékaře přes lékárníka po pacienta. Lepší cestu vidí Stanislav Penc spíše v podpoře individuálního pěstování nenáročné léčivky.

Jedna rostlina za třicet tisíc

Penc poslancům přinesl popis postupu pěstování konopí, výroby masti a konopného másla. "Dále jeho prezentace sestávala z masti, kterou sám vyrobil, a také z kontejneru obsahujícího kolem 200 gramů sušeného kanabisu. Tento kontejner by měl podle „ceníku” nově navrhovaného zákona hodnotu kolem 30 000 korun. Vznikl usušením jedné rostliny, která se pro svou nenáročnost dá pěstovat doslova všude," uvádí Česká pozice.

Šťastný povolal policii

Penc předal věci které přinesl ministru zdravotnictví. To se ovšem nelíbilo šéfovi výboru Šťastnému a vyzval Pence, aby si svoji rostlinu odnesl. Aktivista však trval na tom, aby si ji nechal ministr Heger.  Boris Šťastný následně Pencovi sdělil, že pokud skutečně kontejner obsahuje to, co tvrdí, bude muset upozornit orgány činné v trestním řízení a skutečně to udělal.

"Policisté dorazili během minut a před zraky rozpačitých a lhostejných poslanců aktivistu vyvlekli do policejního auta," uvádí portál, který zveřejnil i sérii smínků zachycující Pencovo zatčení. Po podání vysvětlení byl Stanislav Penc z policejní služebny propuštěn.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: bob
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Jsem na*ranej.“ Český lev: Jiní umělci svědčí. Kyselé hrozny a zlo

17:46 „Jsem na*ranej.“ Český lev: Jiní umělci svědčí. Kyselé hrozny a zlo

„Jsem nasranej!“ „Dělá to jen zlou krev!“ „Nemoc nedělá výjimky, nedělejme je ani my.“ I taková slov…