Policista nabídl řidičovi výměnný obchod: Odpuštěná pokuta za odmontování štěnice

12.06.2021 20:50

Policista, kterému do služebního auta nainstalovali vyšetřovatelé z Generální inspekce bezpečnostních sborů sledovací zařízení kvůli tomu, že odpouštěl pokuty za rychlou jízdu, si poradil i s tímto. Požádal jednoho z řidičů, aby mu pomohl štěnici zlikvidovat.

Policista nabídl řidičovi výměnný obchod: Odpuštěná pokuta za odmontování štěnice
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policejní vůz, ilustrační foto

Muž zákona z jižních Čech má na krku již druhé obvinění. Poté, co byl obviněn z přijímání úplatků a bylo mu do vozidla nainstalováno sledovací zařízení, byl obviněn z krádeže. Dopravní policista totiž požádal jednoho z uplácejících řidičů, aby mu pomohl štěnici v autě najít a zlikvidovat. Způsobil tak škodu přes 300 tisíc korun. Případ byl popsán ve výroční zprávě generální inspekce za loňský rok.

Policista, který čelí obvinění za krádež zařízení, se na přijímání úplatků podílel se svým kolegou. Úplatky měli přijímat na dálnici D3, a to především od majitelů luxusních vozů, kteří překročili povolenou rychlost. Místo pokut za tento přestupek však dávali pokuty za méně závažné činy, jako například nepoužití blinkrů. Oba muži zákona si přišli na zhruba 26 tisíc korun.

Jeden z policistů se však právě rozhodl i k demontáži štěnice. „Domluvil se tedy s jedním z pokutovaných řidičů, kterého z minulosti znal, aby toto zařízení společně s ním našel. Po nalezení ho řidič přeštípnutím kabelů demontoval, odvezl a znehodnotil. Odcizením a následným poškozením zařízení byla způsobena škoda přesahující 330 tisíc korun,“ citují Novinky.cz inspekci, jak se celá věc odehrála.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Exšéf ČSSD Paroubek má co říct k hromadnému odchodu z kandidátky na jihu Moravy. Je to silné

20:20 Exšéf ČSSD Paroubek má co říct k hromadnému odchodu z kandidátky na jihu Moravy. Je to silné

Bývalý premiér Jiří Paroubek schvaluje zásah vedení ČSSD do kandidátky v Jihomoravském kraji, kam by…