Policistům či hasičům příští rok vzrostou platy o 1 500 korun

09.12.2019 20:03

Policistům, hasičům a příslušníkům ostatních bezpečnostních sborů se od ledna příštího roku zvýší platy o 1 500 korun. Příslušné nařízení dnes schválila vláda, informovalo Ministerstvo vnitra v tiskové zprávě. Navýšení je stejné jako u zaměstnanců ve veřejné správě a u vojáků. Výjimkou jsou učitelé, kterým se tarify zvednou o osm procent, napsala ČTK.

Policistům či hasičům příští rok vzrostou platy o 1 500 korun
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policie, ilustrační foto
reklama

Příslušníkům bezpečnostních sborů se stanoví stupnice základních tarifů v jedenácti tarifních třídách a v každé z nich ve dvanácti tarifních stupních. Po zvýšení by tak příslušník v nejnižší třídě a nejnižším stupni měl dostat v základním tarifu 19 210 korun, v nejvyšší kategorii pak 61 520 korun. Kromě policistů a hasičů se vládním nařízením zvednou tarify příslušníkům Úřadu pro zahraniční styky a informace, Bezpečnostní informační služby, Vězeňské služby, Celní správy a Generální inspekce bezpečnostních sborů.

Příslušníkům, kteří vykonávají službu ve dvousměnném, třísměnném nebo nepřetržitém režimu služby, stoupnou tarify o dalších deset procent. Například pro výjezdového hasiče či strojníka s praxí do tří let tak půjde o více než šestiprocentní zvýšení platu, uvedlo ministerstvo.

Podle informací Unie bezpečnostních složek ze září letošního roku činí průměrný plat policistů přibližně 43 000 korun, v reálu ale řadoví policisté dostávají okolo 30 000 korun hrubého. Nástupní plat policistů se pohybuje okolo 24 000 korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„U některých hostů má člověk pocit, že je tam mají přišroubované k židli a jen je vozí před kameru.“ Vážný střet názorů Jakla a Jelínka nad objektivností ČT

16:18 „U některých hostů má člověk pocit, že je tam mají přišroubované k židli a jen je vozí před kameru.“ Vážný střet názorů Jakla a Jelínka nad objektivností ČT

Nadržuje Česká televize některým politickým stranám? Ovlivňují ji politici? Má vyvážené zpravodajstv…