„Nejsem si jist, zdali bychom měli vítat uprchlíky s otevřenýma rukama,“ řekl v úvodu pořadu Jeroným Tejc, podle kterého o azyl v zásadě žádají téměř všichni, a to bez ohledu na to, jestli na něj mají právo nebo ne. „Nemusíme to zvládnout ekonomicky, a navíc pokud se nebudou chtít přizpůsobit, mohou vznikat problémy, jako jsou ve Francii,“ podotkl.
Podpořil jej Milan Šarapatka, podle něhož člověk, který nedovoleně překročí hranice, okamžitě porušuje zákon. „Když někdo vstupuje do země bez nějakých pravidel, je to ilegál a navíc může získat dojem, že se tady tak žije. Nemyslím si, že je dobré, aby tady někdo začal svou kariéru tím, že poruší podmínky,“ naznačil Šarapatka, co se mu nelíbí.
Na to reagoval europoslanec Luděk Niedermayer, podle kterého by se za normálních okolností měl uprchlík samozřejmě zaregistrovat. „Ale tohle nejsou normální podmínky,“ připomněl.
Tejc: 400 korun na cestu ven
V další části trojice hostů hovořila o podmínkách pro azylanty. „Myslím, že jsou důstojné. Mají střechu nad hlavou, jídlo, pití a mají kde spát,“ řekl Jeroným Tejc s tím, že kdyby ale přišly desetitisíce lidí, byl by to obrovský problém a v tom případě by se měly posílit hranice a zlepšit boj s pašeráky. S tím opět nesouhlasil europoslanec Luděk Niedermayer, podle kterého podmínky rozhodně neodpovídají vyspělosti naší společnosti. „Dva záchody na sto čtyřicet lidí přece nejsou důstojné, chystám se do jednoho z těch zařízení, abych se ujistil, jak to opravdu je,“ řekl europoslanec.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jzd